Радбез ООН під головуванням РФ: усі 27 послів ЄС в ООН засудили дії Росії в Україні

Радбез ООН під головуванням РФ: усі 27 послів ЄС в ООН засудили дії Росії в Україні

Важливо
Засідання Ради безпеки ООН 23 серпня 2022 року
Засідання Ради безпеки ООН 23 серпня 2022 року, фото: AP

Перед початком засідання Ради Безпеки ООН 24 квітня під головуванням Росії, яка цього місяця головує на ротаційній основі, всі 27 послів Європейського Союзу виступили зі спільною заявою. У ній вони засудили дії Росії в Україні. Про це повідомляє CNN.

"Я тут з 27 послами Європейського Союзу. Ми хочемо зробити заяву у зв'язку з дебатами, які розпочнуться в Раді Безпеки”, —  сказав представник Європейського Союзу в ООН  Улоф Скуг.

За словами послів ЄС, Росія намагається зобразити себе захисником Статуту ООН та багатосторонності. Але це максимально далеко від правди.

“Це цинічно. Ми всі знаємо, що поки Росія руйнує, ми будуємо, поки вони порушують, ми захищаємо. Статут ООН, Генеральна Асамблея ООН, Міжнародний суд ООН, Міжнародний кримінальний суд, куди б ви не подивилися, Росія зневажає", — йдеться у заяві послів ЄС.

Вони повторили свою вимогу до Росії "негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили" з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Якщо Росія дбає про ефективну багатосторонність, це перший спосіб довести це", — заявили дипломати.

У понеділок, 24 квітня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров головує на засіданні Ради Безпеки ООН. Росія протягом квітня 2023 року головуватиме у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй.

6 березня постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав не дозволити місячного головування Росії у Раді безпеки з квітня.

Раніше Кулеба заявив, що Україна готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Дивіться також: Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Читайте також

Росія програла вибори у три органи ООН через Україну — AP

Майже 50 країн світу засудили РФ за депортацію українських дітей

"Новина абсурдна і деструктивна": Зеленський про головування РФ в Радбезі ООН

Чехія виступає за реформування Радбезу ООН

На початок