"Дивна медіасенсація". В ОПУ відреагували на статтю The Washington Post про завдання Україною ударів по Москві

"Дивна медіасенсація". В ОПУ відреагували на статтю The Washington Post про завдання Україною ударів по Москві

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Фото: AP

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що повідомлення The Washington Post про нібито плани України завдати ударів по Москві у річницю повномасштабного вторгнення формують суспільну думку на Заході про "інфантильність та імпульсивність дій України, якій небезпечно давати серйозну зброю".

Про це Михайло Подоляк написав у Twitter.

"Вчергове бачимо дивну медіасенсацію. На річницю війни Україна планувала завдати удари по Москві всім, що в неї є, але партнери відмовили", – конспірологічно повідомляють поважні американські ЗМІ. Звісно, без деталей та без логіки. І тому одразу одне просте питання. А навіщо нам потрібно було б це робити? Щоб що? Яку задачу вирішила б така одноразова акція? Змінила хід війни? Змусила б росіян втікати? Скасувала б потребу у зброї?", — йдеться в дописі Подоляка.

За його словами подібні публікації з посиланням на "анонімні джерела" виконують лише одну функцію.

"Так-от, подібні публікації з обовʼязковим посиланням на "анонімні джерела" виконують лише одну катастрофічну функцію: формують суспільну думку в західних столицях, ніби Україна є нерозумною, інфантильною та імпульсивною країною, якій дорослим людям небезпечно довіряти серйозну зброю. Свідомо чи несвідомо це робиться – інше питання", — підкреслює радник керівника ОПУ. Водночас Подоляк пояснює, що бачення ситуації Україною зовсім інакше.

"Ми підходимо до війни із залізною математичною логікою: нам потрібні далекобійні ракети для знищення логістики РФ на окупованих територіях та різні види авіації для захисту неба і знищення російських фортифікаційних споруд. Це є головними складовими успішних контрнаступальних операцій та мінімізації втрат. Може, годі грати у відмовки та підкилимну політику, поки йде війна та гинуть люди?", — наголошує Михайло Подоляк.

24 квітня видання The Washington Post опублікувало статтю, у якій йдеться, що українська розвідка нібито планувала масовані удари по Москві 24 лютого, в річницю повномасштабного вторгнення, але відмовилась від цього на прохання США.

"Білий дім побоювався, що атаки України всередину Росії можуть спровокувати агресивну відповідь з боку Кремля", — пише видання, посилаючись на злиті в мережу документи Пентагону.

Що відомо про злиті "документи Пентагону"

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли й де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times

Росія застосує більшу частину ракет під час активних бойових дій — Буданов

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів Пентагону — CNN

Злиті в мережу секретні дані США мають серйозні неточності — Міноборони Британії

Буданов: Україна наближається до обміну "всіх на всіх" із РФ

На початок