У Харкові попрощалися із захисником України Андрієм Блізняковим

У Харкові попрощалися із захисником України Андрієм Блізняковим

Загиблий у боях за Україну Андрій Блізняков
Загиблий у боях за Україну Андрій Блізняков. Фото: Роксолана Лісовська/Суспільне

У Харкові попрощалися з Андрієм Блізняковим, командиром 2-го гранатометного відділення взводу вогневої підтримки військової частини, батьком журналістки Суспільного, Олени Блізнякової. 24 квітня з військовими почестями захисника України поховали на Алеї Слави міста Харкова.

"Ви маєте знати про мого тата. Його прямолінійність інколи виводила з себе. Знаєте, всім дівчатам хочеться, щоб тато говорив їй, що вона найгарніша. Мій говорив мені: "Слухай, ну я теж не красень". Я йому на це відповідала: "Па, міг би трішки більше постаратися", —так у прощальній промові описала вдачу Андрія Блізнякова його донька Олена.

Вона додала, вони в останній рік вони з батьком були дуже близькими.

"Ми багато обіймалися в останній рік, але найулюбленішим у нас все одно було відбити "п'ятюню". Ми завжди це робили — і при зустрічі, і при прощанні. Якби у січні я знала, що це буде наша остання "п'ятюня", я б схопила його за руку і не відпускала".

В останній шлях героя проводжала родина: мати, дружина, донька і син-військовослужбовець, сестра, та інші рідні, побратими, друзі, також ті, хто не знав його особисто, але дізнався про прощання із соцмереж.

Прощання з Андрієм Блізняковим, Харків, Україна
Прощання з Андрієм Блізняковим, Харків, Україна. Фото: Роксолана Лісовська/Суспільне

Усі, хто знали Андрія Блізнякова, як один повторювали, що він любив жарти та не терпів сліз. Олена згадувала: "Тато не виносив, коли я плакала, а плакати — це одне з улюблених моїх занять, якщо що. В дитинстві, коли я починала рюмсати, він говорив: "упор льожа прінять" і я віджималася від підлоги, доки сльози не припинялися".

Могила Андрія Блізнякова, Харків, Україна
Могила Андрія Блізнякова, Харків, Україна. Фото: Роксолана Лісовська/Суспільне

Команда Суспільного висловлює глибокі співчуття усій родині Андрія Блізнякова.

Що відомо про Андрія Блізнякова

Андрій Блізняков пішов захищати Україну майже відразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У березні 2022 року він долучився до територіальної оборони. Додому він востаннє приїжджав у січні 2023.

Андрій Блізняков брав участь у запеклих боях поблизу Бахмута Донецької області. Там, 17 квітня він загинув від несумісних із життям тілесних ушкоджень, отриманих в результаті обстрілу противника.

Читайте також

На Донеччині загинули двоє військових з Люботинської громади

"Я був з боєкомплектами, тому групі було б важко без мене". Як воїн з Чернівців "Святий" з пораненням продовжив бій

"Написав, що їде в Бахмут, а за тиждень загинув". У Сумах попрощалися з воїном Валерієм Бубновим

"З фронту повертаються іншими людьми". Думки кропивницького бійця та психолога про те, як спілкуватись з військовими

На початок