У Полтавській громаді за тиждень подали близько двох сотень пропозицій щодо перейменування вулиць третьої черги. Про це Суспільному розповіла фахівчиня комунальної організації «Інститут розвитку міста» Анна Воробйова. За її словами, подавати можна ще до 1 травня включно.
Вулиця Головка у Полтаві – одна з 65, які належать до третьої черги перейменування. Її полтавець Валерій Левченко пропонує перейменувати на вулицю Данила Галицького. Пропозицію, каже, подавав, заповнивши спеціальну Google-форму на сайті міськради.
"По-перше, ця вулиця була в списку, ця вулиця достатньо велика і вона має, на мою думку, гучне звання мати. На мою думку, це велика історична постать, яка зробила величезний вклад в історію української держави. Потрібно «прокидати» Полтаву, щоб вона прокинулась. Потрібно, на мою думку, прибирати все радянське, все імперське. Нам потрібно відчищатися від цього всього", - каже автор пропозиції перейменування вулиці Валерій Левченко.

За тиждень зібрали близько двохсот пропозицій перейменування топонімів третьої черги, говорить фахівчиня Інституту розвитку міста Анна Воробйова. Окрім анкети на сайті міської ради, пропозиції можна надсилати листом та електронною поштою.
"Ми отримали 144 заявки в електронній анкеті-опитувальнику, більше трьох десятків пропозицій нам прийшло на електронну пошту «Інституту розвитку міста» та ми маємо сім офіційних заяв від матерів загиблих воїнів", - говорить фахівчиня комунальної організації «Інститут розвитку міста» Анна Воробйова.
У Полтаві 55 топонімів, які належать до третьої черги перейменування, ще 10 – у громаді. Серед них – провулок Лермонтова, вулиця Некрасова, а також Пушкіна. Ідею перейменувати останню підтримує Ксенія Кривошапко.
"Я вважаю, правильно, що перейменовують вулиці. Це нормально, адекватно. Тому що нам потрібно все викорінювати російське з нашого життя", - каже полтавка Ксенія Кривошапко.

"Це не значить, що від назв може помінятись щось на краще, життя, наприклад, нашої країни. Потрібно все робити «з розумом». Це історія. Потрібно залишати, я думаю, назви. Тобто від самих назв гірше не буде. Не можна викреслити історію повністю", - говорить полтавка Оксана Оборожна.
Збирають підписи за зміну назв топонімів третьої черги, які названі на честь російських та радянських митців і науковців. Процес збору пропозицій триватиме до 1 травня включно, розповіла Анна Воробйова.
"Після 1 травня нам на опрацювання треба буде тиждень, можливо, до двох, щоб все це звести докупи і передати офіційно робочій групі. Вже робоча група, я думаю, за місяць вкладеться, щоб це все опрацювати. Тому що третя черга виявилася найбільш актуальною, і мешканці більш активно долучаються на подання пропозицій", - говорить фахівчиня комунальної організації «Інститут розвитку міста» Анна Воробйова.
Після опрацювання пропозицій робочою групою рішення про перейменування повинні ухвалити депутати під час сесії міської ради. Та коли це відбудеться – поки невідомо.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: