Росіяни зруйнували понад 550 пам'яток культури – МКІП

Росіяни зруйнували понад 550 пам'яток культури – МКІП

Росіяни зруйнували понад 550 пам'яток культури – МКІП

У інтервʼю для австрійського видання Die Presse заступниця міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко заявила, що на відбудову культурної інфраструктури України потрібно $100 мільярдів – усього російські війська за цей час зруйнували понад 550 пам'яток культури.

Крім того, за її словами, зруйновано або пошкоджено 1373 заклади культури (бібліотеки, музеї, театри, філармонії, школи мистецтв) та понад 200 культових споруд.

Вона зазначила, що зараз важливо задокументувати пошкодження "відповідно до міжнародних стандартів", тим часом поки відбувається консервація будівель з метою запобігання руйнувань, з розрахунком їх подальшого відновлення.

Григоренко також розповіла про те, що росіяни грабують українські музеї та бібліотеки на окупованих територіях: "Крадіжки творів мистецтва мають систематичний характер. Таке відбувалося і в Маріуполі, і в Мелітополі. Ми знаємо про це з відкритих джерел. Офіційно це не підтверджено. Притягнути росіян до відповідальності за таке буде складно. Вони зберігають експонати в Криму".

Вона додала що "росіяни хочуть стерти українську мову, нашу культуру, нашу національну пам'ять і замінити її російською".

Водночас Григоренко розповіла журналістам, що попри війну, у відносно безпечних містах, знову відкриваються культурні інституції: "У Харкові відкриваються виставки, у притулках та метро проходять концерти. Ми не можемо робити перерву в культурному житті. Мистецтво і культура допомагають подолати кризу".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок