Для черкаських школярів провели військовий інструктаж

Для черкаських школярів провели військовий інструктаж

Для черкаських школярів провели військовий інструктаж
Суспільне Черкаси

Військові інструктори привезли черкаським школярам гранатомети, міни та дрони. Юнаків та дівчат навчали мінної безпеки, поводитися зі зброєю та надавати першу медичну допомогу.

Такі інструктажі проводять щотижня для патріотичного виховання та мотивації майбутніх випускників вступати до військових закладів освіти, розповів Суспільному начальник відділу призову черкаського територіального центру комплектування Олег Стороженко.

Школярка Анжеліка Кикоть у майбутньому бачить себе полісменкою. Після декількох присідань у бронежилеті та касці дівчина поділилася враженнями.

"Ну, присідати легко, а вставати важко. Насправді мені дуже цікаво, тобто мені ніколи не доводилось бути на таких заходах", – сказала школярка.

Всеволод Філатов військовим ставати не планує. Учень не випускає з рук гранатомет, а зброєю цікавився й раніше.

"Дальність стрільби – 400 метрів найкраще, 200 – найбільш нормальне. Але 400 – краще. Ну, цікаво, можна узнати більше нового, рано чи пізно прийдеться і нам це тримати все", - розповів одинадцятикласник.

Для черкаських школярів провели військовий інструктаж
Суспільне Черкаси

Діти слухають уважніше і запам’ятовують краще, ніж дорослі. Військовий з позивним "Капітан Америка" навчає тактичної підготовки бійців, яких часто доводиться перенавчати. Усю зброю перевіряють перед виїздом на безпечність:

"Безпосередньо ми це робимо перед виїздом, оглядаємо, набої ми з собою не беремо, тобто можна все клацати, пусті затвори, все це міняти, пусті магазини, як на полігоні ми робимо з військовими, так само діти все роблять", – розповів інструктор з тактичної медицини.

Для черкаських школярів провели військовий інструктаж
Суспільне Черкаси

Данило Ківа планує стати поліцейським. Вперше тримає в руках справжній автомат. Адже уроки "Захисту вітчизни" не схожі на цей інструктаж.

"Ну, там автомати, по-перше, не такі, просто макети, немає оцієї всієї броні, шоломів", – розповів учень.

Поруч зі зброєю розкладено найпоширеніші вибухові пристрої. Інструктор пояснив правила поводження з ними.

"Якщо ви побачите. Що їде машина, наприклад, гриби позбирати. Ви їх зупиняєте і кажете, що там міна, зараз приїдуть рятувальники обстежувати цей сектор", – розповів військовий з позивним "Капітан Америка".

"Іноді дивився на ютубі ролики, але тут більше інформації і в реальності ти бачиш, як воно все відбувається, то воно і легше", – сказав одинадцятикласник Сергій Залозний.

На наступній локації інструктор розповідає про надання медичної допомоги.

"В бойових умовах виключно все зрізається, для того, щоб оголити поверхню чи кінцівку, щоб знайти поранення і надати йому допомогу", – додав інструктор.

Для черкаських школярів провели військовий інструктаж
Суспільне Черкаси

Базові знання з тактичної медицини Дмитро Павленко вже має. Вивчав її у гуртку "Джура". Використати їх за потреби, говорить, завжди зможе.

"Якщо людині потрібна допомога, тим паче це стресова ситуація, головне потрібно це постійно відпрацьовувати і воно тоді буде на автоматі", – розповів одинадцятикласник Дмитро Павленко.

Для черкаських школярів провели військовий інструктаж
Суспільне Черкаси

Спільно з департаментом освіти військові територіального центру комплектування проводитимуть такі інструктажі для всіх старшокласників обласного центру, розповідає начальник відділу призову Черкаського територіального центру комплектування Олег Стороженко.

"Мотивовані, патріотичні, але щось треба їм додати, щоб була більша мотивація. Вони розуміють, що ще молоді, розуміють, що вони ще діти, але у більшості очі горять, і вони розуміють, що державу треба не тільки захищати, а й відбудовувати", – сказав Олег Стороженко.

Повне відео

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок