У Литві провели перші випробування незалежної електросистеми

У Литві провели перші випробування незалежної електросистеми

ЛЕП, електроенергія
Лінії електропередач. Фото: Суспільне

У Литві вперше провели випробування незалежної електросистеми. Під час випробувань литовську електромережу відключили від з'єднання з Білоруссю, Росією та Латвією.

Про це повідомляє литовський оператор системи передачі електроенергії, який управляє мережею передачі електроенергії Литви.

У компанії зазначили, що 22 квітня з 11:00 до 21:00 литовська енергосистема працювала в режимі "острова": енергію виробляли місцеві електростанції та утримували зв'язок постійного струму з Польщею та Швецією. Вперше в історії баланс та частота системи електропостачання контролювали лише диспетчери Litgrid.

Випробування ізольованої роботи литовської електросистеми — це один із проєктів із синхронізації країн Балтії із "мережами континентальної Європи".

Литва, Латвія, Естонія, Росія та Білорусь на цей час працюють у так званому кільці БРЕЛЛ, де частота електроенергії централізовано регулюється в Росії. Згідно з заявою Litgrid, підключення до мереж континентальної Європи та робота в синхронному режимі з Польщею, Німеччиною та іншими країнами буде забезпечена не пізніше 2025 року.

Що відомо про відмову Литви від російських енергоносіїв

23 квітня 2022 року Фінляндія, Литва, Латвія та Естонія заявили про скорочення імпорту електроенергії з Росії.

З 22 травня Литва повністю припинила імпорт нафти, газу та електроенергії з РФ. Країна забезпечує всі відповідні потреби самостійно або завдяки імпорту з інших держав.

"Це — важлива віха на шляху Литви до енергетичної незалежності. Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, тому що ми не можемо дозволити, щоб наші гроші фінансували російську військову машину", — сказав міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

За його словами, Литва досягне повної енергетичної незалежності тоді, коли забезпечить свої потреби за рахунок місцевого виробництва "зеленої" енергії та сама стане країною-експортером електроенергії.

На початок