Рівень води зменшився: яка ситуація із паводком у Кременчуцькому районі на Полтавщині

Рівень води зменшився: яка ситуація із паводком у Кременчуцькому районі на Полтавщині

Рівень води зменшився: яка ситуація із паводком у Кременчуцькому районі на Полтавщині
Фото: Суспільне Полтава, наслідки паводку 17 квітня 2023

За тиждень рівень води у річці Дніпро поблизу Кременчука зменшився на понад два метри. Про це Суспільному повідомив начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.

Рівень води зменшився на 2 метри 30 сантиметрів, розповів Олег Лєднік.

Рівень води значно зменшився. Зараз він на рівні 65 метрів над рівнем моря. Це у самій річці Дніпро, поблизу міста Кременчук, селища Кам’яні Потоки і Піщанської територіальної громади. А максимальний рівень – 67 метрів 30 сантиметрів над рівнем моря.

За його словами, нині підтоплені 320 присадибних ділянок, 107 дворів, дві будівлі. Нових повідомлень про підтоплення не було.

Ще не висохло. Бо мало того, що був паводок, так ще рівень ґрунтових вод наразі дуже високий і не дає можливості повноцінно відкачувати воду. Тому зараз аналіз ситуацій у громадах проводиться, як саме це відбуватиметься. Як тільки рівень ґрунтових вод знижуватиметься, дасть можливість повноцінно відкачувати, бо, до прикладу, в одному із садових товариств пробували відкачувати воду, але вода не йде. Це свідчить про те, що рівень ґрунтових вод дуже високий.

Остаточна кількість будинків та територій, які підтопило, стане відома після роботи комісії, яка оцінюватиме завдані збитки, розповів начальник Кременчуцької РВА.

Про відшкодування буде вирішено після того, як зійде паводок, будуть проведені комісії ТЕБ і НС у кожній з громад, будуть прийняті відповідні рішення – будуть відшкодовувати, у який спосіб будуть відшкодовувати.

Що відомо

  • У Кременчуцькому районі через паводок 15 квітня евакуйовували місцевих
  • За інформацією пресслужби "Укргідроенерго", нині вживаються усі заходи для врегулювання рівня води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі здійснюють контрольовані скиди води.
  • Подібна повінь востаннє була поблизу Кременчука 1974-го року, розповів начальник Кременчуцької РВА Олег Лєднік.
  • 18 квітня у Кременчуці відбулось засідання ТЕБ та НС щодо ситуації з підтопленням земельних ділянок та господарських будівель в Кременчуцькому районі. В ході засідання розробили плани на випадок погіршення ситуації.
  • На Кременчуцькій ГЕС 20 квітня закрили одну зі створок для того, аби рівень води зменшився.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок