Міська рада Житомира планує залучити 12 мільйонів 750 тисяч євро кредиту від Німецького державного банку розвитку KFW для проєкту термосанації 40 бюджетних будівель. Про це у коментарі Суспільному розповів директор "Агенції розвитку міста" Житомирської міськради Борис Пахолюк.
Проєкт з термосанації планують реалізувати у 40 закладах освіти – садочках та школах.
"Цей проєкт ми збиралися почати реалізувати раніше, але на заваді стала повномасштабна війна. У нас є визначений перелік об'єктів, куди ми хочемо спрямувати ці гроші, і є техніко-економічне обґрунтування – розписано, що по кожному з об'єктів ми маємо робити. Питання в тому, що ми це обґрунтування робили у 2018-19 роках, фіналізувавши процес десь у 2021-22. За цей час в деяких закладах вже було зроблено те, що ми планували зробити в рамках проєкту – десь вікна поміняли, десь частково відремонтували підвали і дахи. Тому, коли ми почнемо роботу в рамках нашого проєкту, першим етапом буде актуалізація заходів по кожному з об'єктів. Тобто ми ще раз пройдемося по списку тих попередньо обраних 40 об'єктів і перевіримо, що ми за ці чотири роки там останнє зробили і що ще можемо зробити. Або ж, можливо, варто буде змінити об'єкт, якщо там уже більшою мірою реалізовані всі термосанаційні заходи", – каже Борис Пахолюк.
За його словами, Німецький державний банку розвитку KFW попередньо погодив кредит двом українським містам – Житомиру та Запоріжжю – на загальну суму у 25 мільйонів євро. Житомир має отримати 12 мільйонів 750 тисяч євро кредиту, з яких півтора мільйона євро надійдуть у вигляді гранту.
"На сьогодні вже підписана міжурядова угода між урядом України та Німецьким державним банком розвитку про те, що наш уряд робить запозичення в державний бюджет грошей у розмірі 25 мільйонів євро для фінансування двох проєктів у Житомирі та Запоріжжі. І ці міста мають можливість укласти субкредитні угоди з Мінфіном за пільговою ставкою для того, щоб реалізувати місцевий інфраструктурний проєкт. Житомир зі свого боку, має забезпечити сплату за рахунок власних ресурсів ПДВ і оплатити можливі супутні витрати", – говорить директор "Агенції розвитку міста".

Кредит Житомир бере на 30 років. Перші 10 років – це пільговий період, коли місто не повертатиме тіло кредиту, а платитиме відсотки за користування. Тіло кредиту потрібно почати гасити на 11-й рік упродовж наступних 20 років.
"Ми маємо підписану тристоронню угоду між Житомиром, Німецьким державним банком розвитку і урядом України про реалізацію цього проєкту. Фізичний старт проєкту почнеться лише тоді, коли місто буде мати субкредитну угоду з нашим міністерством фінансів. Сподіваємося, що в цьому році ми вже зможемо підписати субкредитну угоду і перейти до безпосереднього впровадження цього проєкту", – розповів Борис Пахолюк.
Ще по темі
- У двох лікарнях Житомира планують збудувати сонячні електростанції.
- Житомир отримав "ЕКО-ОСКАР" за реалізацію екологічних ініціатив.
- Результати енергомодернізації у Житомирі: у дитсадку вдвічі зменшили використання теплової енергії.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: