У Києві відкрили виставку "Софійський деісис"

У Києві відкрили виставку "Софійський деісис"

У Києві відкрили виставку "Софійський деісис"
Виставка ікон, намальованих на ящиках з-під набоїв у Софійському соборі Фото: КОВА

У Софійському соборі презентували виставку "Софійський деісис". Це цикл робіт художників Олександра Клименка та Соні Атлантової із проєкту "Ікони на ящиках з-під набоїв". Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що виставка "Софійський деісисНазва особливого роду ікони, на якій посередині зображений Спаситель, а по боках — обернені до Нього у молитовних позах Богородиця та Іван Предтеча" присвячена загиблим бійцям зі 114, 112 та 241 бригад територіальної оборони Київської області та столиці. Митці представили 11 робіт, написаних на ящиках з-під озброєнь, що залишилися після боїв під час оборони Київщини навесні 2022 року.

У Києві відкрили виставку "Софійський деісис"
Виставка ікон, намальованих на ящиках з-під набоїв у Софійському соборі Фото: КОВА

"Джерелом натхнення для художників став монументальний живопис Софійського собору, зокрема образи святих воїнів-мучеників у фресках XI століття",— йдеться у повідомленні.

У Києві відкрили виставку "Софійський деісис"
Імена загиблих бійців на тлі ікон Фото: КОВА

У КОВА зауважили, що під час відкриття виставки митці вписували імена загиблих бійців на тлі ікон циклу, як символічне твердження того, що пам’ять про них житиме вічно.

"Ікони з вписаними іменами загиблих відтепер займуть своє місце на хорах Собору — увіковічать пам’ять про Героїв-оборонців Київської землі",— сказав головний капелан Сил тероборониОкремий рід сил ЗСУ, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони. Сергій Дмитрієв.

Що відомо про ікони, написані на дошках з ящиків з-під набоїв

У грудні минулого року у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Києва відкрили благодійну виставку ікон, написаних на дошках з ящиків з-під набоїв. Зібрані з продажу кошти передали родинам загиблих військових 114-ї бригади територіальної оборони.

Лики святих на ящиках з-під набоїв малює Ніна Августін з селища Млинів на Рівненщині. Першу із загалом шести таких ікон художниця передала на передову. Мисткиня, каже, що ікони на ящиках для боєприпасів — не її ноу-хау. Побачила такий проєкт у художників з Києва — і вирішила й собі спробувати.

У 2021 році виставка ікон на ящиках з-під набоїв подружжя художників Олександра Клименка та Софії Атлантової була представлена в "Укроборонпромі".

Читайте також

В Ірпені відкрили скульптуру на честь енергетиків, які відновили мережі після деокупації

Обстріл Харкова, у РФ створили табори для утримання українських дітей. 424 день війни. Онлайн

На початок