У Запоріжжі в новому навчальному році школи отримають 18,5 млн гривень

У Запоріжжі в новому навчальному році школи отримають 18,5 млн гривень

У Запоріжжі в новому навчальному році школи отримають 18,5 млн гривень

Співфінансування Нової української школи для міст обласного значення передбачає 70% субвенції та 30% фінансування з місцевих бюджетів. За цією програмою Запоріжжя в цьому році отримає майже 18,5 млн гривень. Минулого року було 16 млн. Про це розповів в етері програми Тема дня на Суспільному Запоріжжя директор Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук.

Виділені кошти витрачатимуться на придбання шкільних меблів, комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів. Це саме те, що забезпечує ефективне впровадження Нової української школи. Наразі тривають тендерні процедури, буде визначено переможця, закуплено меблі, комп’ютерну техніку, все що там передбачено – все це буде закупатися. От зараз тривають всі ці закупівлі. Ми на сьогодні плануємо, що всі меблі, все буде вчасно поставлено в заклади освіти. Вся сума субвенції вже в нас на рахунку.

Чи завадив карантин у підготовці та проведенні тендерів?

Якщо вважати, що розглядалося питання зменшення субвенцій на проти карантинні заходи, то завадив, але ми ж бачимо що кошти надійшли, кошти надійшли навіть в більшому обсязі ніж в минулому році, тому я не можу сказати, що були проблеми.

Які правила прийому учнів в цьому році?

Правила прийому залишилися такі самі, крім того, що ми розсунули терміни подання документів. Ви ж розумієте, що спочатку не працювали в звичайному режимі лікувальні заклади, були обмеження щодо відвідування закладів освіти. Зараз ми розуміємо що є певні проблеми з отриманням медичних довідок. Тому ми продовжили термін прийняття документів, але все інше у звичайному режимі.

У Запоріжжі триває підготовка до нового навчального року

У Запоріжжі триває підготовка до нового навчального року

В цьому році ми набираємо 268 класів і у нас передбачається близько 7,5 тисяч учнів першого класу. Це майже так само як і в минулих роках.

І «Крила успіху» і «Інтелект» - це державні програми. Ці програми розроблялися науковцями. Всі програми згідно Закону «Про освіту», якщо вони не є типовими, вони повинні пройти експертизу Державної служби якості освіти. Вони не можуть суперечити Новій українській школі, тому що вони спрямовані як раз на всі цінності, які пропагує ця Нова українська школа. Це просто одна з програм, які ми можемо застосовувати. Питання стоїть в тому, що вчителі, які вибрали, і батьки, які вибрали цю програму, були готові працювати за цими програмами. Якщо вчитель вибирає там «Крила успіху», він повинен пройти відповідне навчання. І тоді, будь-ласка, обирайте та працюйте за цією новою програмою.

Ліцей, гімназія чи школа?

У 2017 році було прийнято Закон «Про освіту» і у лютому цього року було прийнято Закон «Про повну загальну середню освіту». Ці закони регламентують всю діяльність закладів освіти. В тому числі і типи навчальних закладів.

Ліцей – це навчальний заклад з профільною освітою. 10ті та 12ті класи. Як можна першокласника відправити в ліцей? Інші заклади освіти до 2024 року будуть переведені у відповідність до закону і вони стануть гімназіями, де будуть навчатися з 5 по 9 клас і там можлива початкова ланка. Враховуючи, що всі школи будувалися ще в радянські часи, коли не було ні ліцеїв, ні гімназій. Тому у нас будуть, зазвичай, гімназія з початковою ланкою. Якщо у вас було бажання вчитися в гімназії, то ви його отримаєте.

Чи забезпечені в Запоріжжі учні підручниками?

На сьогоднішній день у нас підручників десь 97-98% від потреби. Зараз триває замовлення підручників і ми сподіваємося, що до першого вересня у нас будуть усі 100% підручників. Початкова ланка 100% забезпечена (перші класи – це взагалі святе).

Наразі у нас немає інформації від міністерства про зміни типових навчальних освітніх програм. Але кожен заклад, кожен вчитель має можливість корегувати програму за потребою. Так, зміни повинні пройти експертизу. Це все вирішується на місцях безпосередньо в закладі освіти.

  • Директор Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук прокоментував ситуацію з батьківськими внесками про які повідомляло Суспільне Запоріжжя.

Підкреслюю – благодійні внески робляться тільки на добровільних засадах. Якщо є можливість, якщо є бажання – ми вам дуже вдячні. Якщо ви не бажаєте – це ваше право. Жоден вчитель, жоден педагогічний працівник не має права вимагати жодної копійки. За мою практику, багато зверталися з подібних питань. Але ніхто не казав з батьків, що були б акти булінгу чи репресії. Благодійні внески – це справа добровільна.

Чи будуть обмеження у новому навчальному році?

Чи буде обмеження до очних занять з першого вересня? Ніяких офіційних документів на існує і я їх вигадувати не буду. Ми готуємося почати навчальний рік у звичайному режимі. Ми готуємо класи, ми готуємо урочисті заходи для прийому першокласників. Усе інше буде залежати від Кабміну, від рішень ОДА, від тих нормативних документів, якими ми будемо керуватися. Сьогодні у нас є відповідні рішення. Коли будуть інші – будемо працювати.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди