У Бориславі у храмі Покрови Пресвятої Богородиці вперше відслужили Літургію священники ПЦУ

У Бориславі у храмі Покрови Пресвятої Богородиці вперше відслужили Літургію священники ПЦУ

У Бориславі у храмі Покрови Пресвятої Богородиці вперше відслужили Літургію священники ПЦУ
Фото: Бориславської міської ради

У Бориславі у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що належав УПЦ Московського патріархату, вперше відслужили Літургію священники Православної Церкви України. Про це сьогодні, 22 квітня, повідомили на Facebook-сторінці Бориславської міської ради.

Парафією церкви тепер опікуватиметься намісник монастиря Преображення Господнього ієросхимонах Євсевій Біленський.

"Від сьогодні тут починає писатися нова сторінка в історії цього храму – Української церкви, в якій більше ніколи не будуть служити пастирі, що пов’язані із ворожою країною, країною-агресором. Впевнений, що це тільки початок у відтворенні цього храму", — сказав міський голова Борислава Ігор Яворський.

У храмі УПЦ МП у Бориславі вперше відслужили Літургію священники ПЦУ
У храмі УПЦ МП у Бориславі вперше відслужили Літургію священники ПЦУ. Фото: Бориславської міської ради

За його словами, у громаді не залишилося церкви, яка б підпорядковувалася УПЦ МП.

Завтра, 23 квітня, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ відбудеться Божественна Літургія. Початок — об 11:00. Розклад наступних Богослужінь повідомлять згодом.

Що відомо

  • 8 квітня, у Бориславі опечатали храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ МП. Таке рішення ухвалили на позачерговій сесії міської ради. Про це на Telegram-каналі повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
  • Вранці під храмом Покрови Пресвятої Богородиці зібралися мешканці Борислава. Громада звернулась до духовенства і парафіян з пропозицією перейти до Православної церкви України. Втім, частина з них відмовилась.
  • 9 квітня, на подвір’ї храму Покрови Пресвятої Богородиці, що належав до УПЦ МП, відбувся молебень "за українське воїнство і перемогу над московським окупантом". Службу відправили священники ПЦУ

Вибір редакції

На початок