У Херсоні презентували інтернет-проєкт "Крим - це Україна"

У Херсоні презентували інтернет-проєкт "Крим - це Україна"

У Херсоні презентували інтернет-проєкт "Крим - це Україна"
Суспільне Херсон

У Херсоні презентували інтернет-проєкт "Крим - це Україна". Він виконує роль онлайн банку архівних, музейних, публіцистичних матеріалів, які підтверджують тісний зв'язок Криму та материкової України.

Проєкт - волонтерський. Про це розповів заступник голови херсонської ОДА Андрій Богданович. До цього він уже був представлений у Києві. Головна мета проєкту - показати, що жодна пропаганда не здатна зруйнувати тісний зв'язок, який склався історично.

Подав ідею створення проєкту Сергій Мокренюк. Херсонська обласна державна адміністрація підтримала цю ідею.

До проєкту долучилися працівники Херсонського архіву. Про це розповіла його директорка Ірина Лопушинська. Читачі сайту зможуть самостійно зробити висновки на основі викладених документів, - говорить жінка.

Читачі сайту матимуть змогу відшукати інформацію про історію своїх родин, які проживали на території Криму. Також є можливість доповнювати цей ресурс власними свідченнями та документами. Після того, як адміністрація сайту перевірить правдивість даних, вони стануть доступні для читання, - говорить Андрій Щекун, головний редактор газети «Кримська світлиця», журналісти якої працювали над проєктом. Сайт розрахований на широку аудиторії, він буде корисний для журналістів, які працюють над темами Криму, продовжує чоловік.

Сергій Мокренюк - голова громадської організації "Євромайдан-Крим". Він говорить, що сайт буде цікавим не лише жителям Херсонщини, корисне для себе зможуть там відшукати і жителі інших областей України.

В рамках презентації проєкту до херсонських бібліотек та архіву передали 100 комплектів газети "Кримська світлиця".

Олена Протопопова, Володимир Чепинога.

На початок