У Чехії спортсмени розкритикували колишнього президента Мілоша Земана. Він виступив за допуск росіян до Олімпіади

У Чехії спортсмени розкритикували колишнього президента Мілоша Земана. Він виступив за допуск росіян до Олімпіади

У Чехії спортсмени розкритикували колишнього президента Мілоша Земана. Він виступив за допуск росіян до Олімпіади
Російський вболівальник, фото: AP Photos

Проти думки колишнього очільника виступили призери та переможці Олімпійських ігор.

Чеські спортсмени відреагували на заяву колишнього президента країни Мілоша Земана про потенційний бойкот Олімпіади у Парижі 2024 року. Представників чеського спорту цитує iDNES.

У березні Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував міжнародним федераціям допустити до своїх змагань спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Міжнародні керівні органи на рекомендацію МОК відреагували по-різному: частина з них допустила росіян та білорусів, решта – категорично відмовилась від цієї ідеї допоки в України триває війна.

Читайте також: ФІБА не допустила збірну Росії з баскетболу до кваліфікації на Олімпійські ігри 2024 року

На рівні політиків та країн рекомендація МОК також викликала реакцію. Частина з них готові бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі, інші – ні. До останніх відноситься експрезидент Чехії Мілош Земан, який заявив, що бойкот Олімпіади для нього є незрозумілим.

Натомість чеські спортсмени висловили критику такій позиції. Бронзовий призер Олімпіади-2006 у складі збірної Чехії з хокею, воротар Домінік Гашек, назвав Земана давнім прихильником агресивної політики Росії.

"Пан Земан був великим прихильником агресивної політики Росії протягом усього свого перебування на посаді, і нікого не дивує, що він продовжує робити це навіть зараз. Людські життя були і залишаються другорядними для нього. Як звичайний громадянин, він має право висловлювати свою думку, якщо це не провокує насильство. Але не більше", – зазначив хокеїст.

Чинний віцепрезидент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) чех Їржі Хамза також висловлює протилежну думку і виступає проти повернення росіян та білорусів до міжнародного спорту.

"Нам нема чого вирішувати і чому змінювати позицію. Ми також не згодні з рекомендацією МОК повернути росіян на змагання під нейтральним прапором. Вони повинні бути виключеними, поки не покинуть Україну", – сказав функціонер.

Срібний призер Олімпійських ігор 2012 веслувальник Ваврінець Граділек дотримується більш стриманого ставлення до свого колишнього президента, але вважає його думку стосовно росіян та білорусів у міжнародному спорті хибною.

"Я буду страшенно розчарований, якщо якимось чином російські спортсмени потраплять на Олімпіаду, тому що спорт - це пропаганда в Росії та інших авторитарних режимах. Надзвичайно важко погодитися з тим, що представники держави, яка тероризує мирне населення та чинить нереальні звірства в Україні, мають брати участь у спортивних змаганнях, хай навіть під білим нейтральним прапором", – сказав Граділек.

Повернення Росії до спорту: останні новини

Вибір редакції

На початок