Байден оновить гарантії безпеки Південній Кореї на тлі ядерної загрози КНДР — Reuters

Байден оновить гарантії безпеки Південній Кореї на тлі ядерної загрози КНДР — Reuters

Байден оновить гарантії безпеки Південній Кореї на тлі ядерної загрози КНДР — Reuters
Президент США Джо Байден під час виступу у Білому домі 20 березня 2023 року, фото: AP

На саміті із південнокорейським лідером Юн Сук Йолем, запланованим на наступний тиждень, президент Сполучених Штатів Джо Байден пообіцяє вжити "значних" кроків, щоб підкреслити зобов’язання США стримувати ядерний напад Північної Кореї на Південну Корею.

Про це у коментарі Reuters 21 квітня заявив високопоставлений чиновник США.

"Ми надзвичайно й інтенсивно працюємо з південнокорейцями, щоб вжити необхідних заходів для підкріплення як суспільного сприйняття, так і реальності наших зобов’язань", — сказав чиновник.

Як зауважив співрозмовник видання, Сполучені Штати вважають одним із найбільших своїх досягнень те, що низка країн Індо-Тихоокеанського регіону, які могли б створити ядерну зброю, не роблять цього через захист так званої ядерної парасольки США.

"Ми дуже ясно дали зрозуміти, що наша прихильність до цього ядерного стримування непорушна для Південної Кореї", — сказав урядовець на умовах анонімності.

За його словами, американський президент оновить гарантії безпеки для Південної Кореї.

"Президент Байден вдасться до суттєвих кроків, щоб підкреслити та оновити їх, дати зрозуміти, що у всіх мало сумнівів у нашій прихильності до підтримки Південної Кореї, навіть перед лицем провокацій з боку Північної Кореї, брязкання зброєю з боку Росії, та відвертих амбіцій Китаю щодо нарощування ядерних озброєнь", — наголосив чиновник.

Він не зробив уточнень щодо конкретних кроків Байдена, за винятком того, що вони включатимуть "безліч речей, пов'язаних з певними видами обчислень, переважно щодо нашої фактичної діяльності та деяких зобов'язань на високому рівні між Сполученими Штатами та Південною Кореєю".

Як зауважує видання, тижневий державний візит лідера Південної Коренї, що розпочнеться наступного понеділка, 24 квітня, припадає на той час, коли все більше південнокорейців кажуть, що їхня країна повинна розвивати власний ядерний арсенал, щоб захиститися від нападу з боку Північної Кореї, яка володіє ядерною зброєю, і її арсеналу ракет і бомб, що розширюється.

Читайте також

КНДР запустила дві балістичні ракети

Північна Корея знову запустила балістичну ракету

У КНДР заявили, що розцінять спробу збити їх ракету під час випробування як оголошення війни

КНДР заявила про запуск нової твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети

В Україні діятимуть нові правила отримання громадянства, результати 11-го "Рамштайну". 423 день війни. Онлайн

На початок