В Україні діятимуть нові правила отримання громадянства, результати 11-го "Рамштайну". 423 день війни. Онлайн

В Україні діятимуть нові правила отримання громадянства, результати 11-го "Рамштайну". 423 день війни. Онлайн

Оновлюється
В Україні діятимуть нові правила отримання громадянства, результати 11-го "Рамштайну". 423 день війни. Онлайн
Українські військові готують 82-мм міномет до стрільби поблизу Вугледара, Донецька область, 21 квітня 2023 року Photo by SERGEY SHESTAK / AFP via Getty Images

22 квітня — 423 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким передбачено нові правила набуття громадянства України. Згідно з документом, тепер для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії та Конституції.
  • У Німеччині навчається понад два десятки тисяч українських військових. І майже дев'ять тисяч завершили навчання та вже повернулись в Україну.
  • Під час зустрічі у форматі "Рамштайн" відбулось засідання "танкової коаліції": Україна, Польща та Німеччина підписали Лист про наміри створити в Польщі Центр технічного обслуговування українських танків Leopard 2.
  • Канада надає Україні новий пакет військової допомоги на загальну суму близько 29 мільйонів доларів США: до нього зокрема увійдуть внесок до трастового фонду НАТО, аби забезпечити Україну необхідними запасами палива, снайперські гвинтівки та боєприпаси.

Харківська область — відбій повітряної тривоги.

У Харкові пролунали вибухи: що відомо

У Харкові ввечері 22 пролунали три вибухи. Повітряну тривогу в регіоні оголосили о 22:02.

Перший вибух у Харкові пролунав о 22:04, другий — о 22:07, третій — о 22:08.

"Росіяни обстріляли Харків та Харківський район. Попередньо, удари завдали ракетами С-300", — повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов.

За даними міського голови Ігоря Терехова, у Новобаварскому районі через ракетний обстріл сталася пожежа на обʼєкті цивільної інфраструктури.

"Працівники ДСНС працюють на місці. Інформація щодо поранених уточнюється", — розповів Терехов.

Поліція Харківщини закликала про всі влучання повідомляти на спецлінію 102.

За добу прикордонники у Бахмуті відбили чотири атаки та знешкодили 13 російських військових

За добу у Бахмуті прикордонники відбили чотири атаки та знешкодили 13 російських військових, інформує ДПСУ.

"Тричі російські військові атакував уночі, ще одну спробу прориву здійснили вдень. Російські піхотні хвилі бійці ДПСУ зустрічали вогнем зі стрілецької зброї, а одну зі штурмових груп закидали гранатами. Усі спроби противника подолати лінію оборони були марними", — йдеться у повідомленні.

За даними ДПСУ, прикордонники вбили шістьох російських окупантів, ще сімох – поранили.

У Харкові пролунав вибух, повідомляють кореспонденти Суспільного. Місто перебуває під обстрілом, підтвердив міський голова Терехов.

Харківська область — повітряна тривога.

Зеленський закликав запровадити санкції проти атомної галузі РФ

Україна у співпраці із партнерами запровадила нові санкційні обмеження проти російського військово-промислового комплексу, на черзі повинні бути санкції проти атомної галузі Росії. Про це під час традиційного вечірнього відеозвернення заявив президент Володимир Зеленський.

Як зазначив гарант, передусім черговий пакет санкцій спрямований проти російського військово-промислового комплексу. Цього разу до санкційних списків додано 322 компанії — виробники зброї, комплектувальних тощо. Інші два санкційні списки — це фізичні та юридичні особи, які допомагають обходити санкції проти Росії, тримають майно воєнних злочинців та залучені до знищення свободи як на території самої Росії, так і території України.

"Наші санкційні пакети детально опрацьовуються, зокрема, щодо синхронізації з партнерами. Це одне з ключових наших спільних завдань — абсолютно усіх, хто прагне швидшого завершення війни, швидшої нашої перемоги. Завдання — прибрати будь-які можливості для Росії обходити санкції", — наголосив гарант.

Він підкреслив, що кожна російська схема, яка дає змогу обійти санкції, додає часу війні, та можливостей агресору.

"Відповідно, що жорсткіший санкційний режим проти Росії, що більше обмежень проти держави-терориста й усіх повʼязаних із нею осіб, проти всієї російської економіки війни, то швидшим буде й завершення агресії. І я дякую всім у світі, хто це розуміє", — зазначив Зеленський.

Президент додав, що почалася глобальна обмежувальна робота щодо російської атомної галузі.

"Ця галузь не лише генерує кошти для бюджету агресора, а й допомагає ставити в залежність інші держави, на території яких реалізуються нібито "енергетичні" атомні проєкти. Будь-яка енергетика для Кремля — це зброя. Атомна енергетика для них – це також зброя. І саме це, до речі, відбувається на Запорізькій атомній станції, яку Росія використовує саме як зброю для шантажу світу. Для шантажу катастрофою. І добре, що Британія, Америка, Франція, Японія, Канада утворили альянс, який має прибрати з глобального ринку атомну галузь держави-терориста", — зауважив політик.

Італія заявила, що заморозила активи сина російського бізнесмена Усса

Міністерство фінансів Італії заявило про замороження активів Артема Усса, сина російського бізнесмена Олександра Усса, який перебував під домашнім арештом та зрештою втік до Росії. Про це повідомляє Reuters.

"У заяві, опублікованій пізно в п'ятницю (21 квітня — ред.), казначейство схвалило указ про заморожування активів, що належать Уссу в Італії, включаючи міноритарну частку в приватній компанії, його віллу в Базільйо та банківський рахунок, що містить понад 160 000 євро", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, Артем Усс перебував під домашнім арештом у своєму будинку в Базільйо на околиці Мілана, але втік за день після того, як міланський суд погодився передати його до США, щоб пред’явити йому звинувачення у транспортуванні нафти з Венесуели в обхід санкцій і в банківському шахрайстві.

"Його електронна мітка відстеження подала сигнал тривоги, коли він вийшов з дому, але він зник, коли поліція прибула на віллу", — пише Reuters.

Втеча росіянина збентежила італійський уряд, а прем'єр-міністр Джорджія Мелоні розкритикувала початкове рішення надати Уссу домашній арешт. Окрім того, міністр юстиції Італії розпочав дисциплінарне стягнення проти трьох суддів, які ухвалили рішення про домашній арешт, повідомили журналістам раніше цього тижня два джерела, безпосередньо обізнані з цим питанням.

Раніше цього місяця Усс заявив російським ЗМІ, що висунуті проти нього звинувачення в США були "політично мотивованими".

Нікополь та Нікопольська територіальна громада — артилерійський обстріл.

Цього тижня експерти МАГАТЕ на ЗАЕС чули обстріли майже щодня — Гроссі

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, які постійно присутні на Запорізькій атомній електростанції, протягом останнього тижня чули обстріли майже щодня. Про це повідомили 21 квітня на сайті агентства.

У певний момент експертам сказали перейти в укриття, через потенційну небезпеку, спричинену тривалими військовими діями в регіоні, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі:

"Я побачив чіткі ознаки військових приготувань у цьому районі, коли відвідав ЗАЕС понад три тижні тому. Відтоді наші експерти часто повідомляли, що чули детонацію, припускаючи, що інтенсивний обстріл неподалік. Я глибоко стурбований ситуацією на станції", — зазначив Гроссі.

Він також звернув увагу, що, крім ризиків для ядерної безпеки, ЗАЕС продовжує отримувати необхідну для охолодження реакторів та дотримання ядерної безпеки енергію від останньої — єдиної з чотирьох — вцілілої лінії.

Резервна ж лінія електропередач, яка була пошкоджена 1 березня на іншому березі Дніпра від підконтрольної Росії ЗАЕС, досі не відремонтована.

Команда МАГАТЕ також виявила значні пошкодження вікон у машинній залі 4-го блоку. Причини наразі з'ясовують.

Також Рафаель Гроссі відзначив і позитивний момент:

"Позитивним моментом є те, що рівень води в Каховському водосховищі, яке забезпечує воду для охолодження реактора ЗАЕС, поступово зростав протягом останніх двох місяців, і зараз повернувся до нормального рівня — 16,2 метра на 21 квітня".

У Маріуполі окупанти розсилають повідомлення щодо необхідності чоловікам стати на військовий облік — радник мера

У Маріуполі російські окупанти розсилають повідомлення щодо необхідності чоловікам стати на військовий облік. Про це під час ефіру Freedom повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Цього тижня ватажок угрупування "ДНР" Денис Пушилін видав "указ" відповідно до якого починається весняний призов усіх чоловіків від 18 до 27 років. Це мобілізація. Містянам розсилають повідомлення на мобільні щодо необхідності стати на військовий облік. Якщо не з'явився, то до тебе прийдуть "правоохоронці" та "військова комендатура", — розповів радник мера.

За його словами, у березні на території Маріуполя повністю відновлено військовий облік.

Донецька область — відбій повітряної тривоги.

Підірвався на російській міні: загинув 30-річний житель Херсонщини

На Херсонщині, у Великоолександрівській громаді, на російській міні підірвався 30-річний чоловік, повідомила у Telegram ОВА.

Це сталось на березі Інгульця, між селами Давидів Брід та Білогірка. Поранений чоловік загинув, йдеться у дописі.

Донецька область — повітряна тривога

Донецька область — відбій повітряної тривоги.

Україна не отримує від партнерів всю необхідну зброю — Мельник

Україна все ще не змогла отримати від західних партнерів усю зброю та техніку, яка б дозволила їй перемогти у протистоянні з Росією, зокрема, авіацію та ракети великої дальності. Про це в ефірі програми "Новий відлік" на Суспільному заявив заступник міністра закордонних справ України та експосол у Німеччині Андрій Мельник.

"Питання про те, що повинні робити наші партнери, тому що ми всі розуміємо: чим далі ця війна триває, тим більше ми залежні саме від того, наскільки швидко ми отримаємо не лише боєприпаси, амуніцію, але й так само новітні озброєння, і це озброєння, якого нам досі так і не надали", — зазначив дипломат.

Коментуючи результати одинадцятого "Рамштайну", Мельник зауважив, що за результатами безпекової конференції Україна не отримала того, що їй потрібно.

"Я думаю, що закінчення війни значною мірою залежатиме від того, чи наші партнери перейдуть останні "червоні лінії", які залишаються, аби не провокувати Путіна на можливий ядерний удар і інші страшні історії, які теоретично є можливими, але, я думаю, шанси невисокі. Тому питання — ракети далекої дії, винищувачі західного зразка, вони мають бути вирішені вже зараз, а не відтягуватись. А це сприятиме завершенню війни, дай Боже, ще цього року", — переконаний він.

Андрій Мельник додав, що українська дипломатія має посилити тиск на партнерів України, щоб не втратити їхню підтримку. Окрім того, Україні потрібно покращувати комунікацією із суспільствами закордонних країн, додав він.

У пам'ять про загиблих військових у Калуші на Прикарпатті відкрили Алею героїв

У пам'ять про загиблих військових 22 квітня 2023 року у Калуші відкрили Алею героїв. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці міський голова Андрій Найда.

Як йдеться в дописі, на відкриття Алеї героїв прийшли сотні калушан: родини загиблих військовослужбовців, їхні друзі, побратими, священнослужителі. Всіх загиблих бійців згадали поіменно та вшанували хвилиною мовчання.

"Дуже важко було сьогодні знайти потрібні слова, дивлячись в очі тим, хто втратив на війні найдорожчих — синів, татів, онуків, братів, чоловіків, бо ніхто і ніколи не зможе загоїти їхні рани... Наш обовʼязок — зробити все можливе, щоб непомірної ціни втрати були не намарно. Власне, у цьому ми присягнули сьогодні", — пише Андрій Найда.

На честь загиблих військовослужбовців, за кілька днів Калуська міська рада, перейменує вулицю, біля якої відкрили Алею героїв, йдеться у повідомленні.

У тимчасово окупованому Енергодарі росіяни посилюють перевірки місцевих, котрі відмовилися від російського паспорта

У тимчасово окупованому Енергодарі росіяни посилюють перевірки місцевих жителів, які відмовилися брати російський паспорт, а також продовжують психологічно та фізично тиснути на працівників ЗАЕС, змушуючи отримувати російське громадянство й підписувати трудові договори з російською державною корпорацією "Росатом”.

Про це сьогодні, 22 квітня, повідомили у вечірньому зведенні Генштабу.

Представники російських спецслужб організували приховане спостереження за місцевими, які відмовилися від російського паспорта, зокрема цікавляться їхніми джерелами фінансування, та яким чином вони отримують гроші з території підконтрольної Україні, а потім конвертують у готівку.

Водночас в Енергодарі стало більше патрулів, а на блокпостах почали прискіпливіше перевіряти особисті документи та оглядати транспортні засоби:

"Росіяни обмежили відвідування лісових зон. Якщо ж, когось там помітили, то беруть на контроль і перевіряють персональні дані", — йдеться в повідомленні.

РФ завдала 24 авіаційні удари за добу — Генштаб

Протягом 22 квітня російські війська завдали по території України 24 авіаційні та три ракетні удари, здійснивши також близько 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил у вечірньому зведенні.

"Протягом доби противник завдав 3 ракетних, 24 авіаційних удари та здійснив близько 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Є загиблі та поранені серед цивільного населення, зруйновано та пошкоджено приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура", — йдеться у повідомленні.

У ГШ нагадали, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається досить високою.

На Буковині понад 140 аграріїв отримали перепустки для роботи у комендантську годину

На Буковині за майже тиждень до управління агропромислового розвитку звернулось сім підприємств з проханням надати перепустки для роботи під час комендантської години. Понад 140 працівників отримали дозвільні документи терміном на 30 діб.

Про це у коментарі Суспільному повідомила начальниця управління агропромислового розвитку Інна Вовчук

У Чернівецькій області ще три підприємcтва очікують на перепустки для своїх працівників. Їх оформлюють всередньому за два дні. Термін дії 30 діб. За минулий тиждень до управління звернулись лише підприємства, що займаються польовими роботами. За словами Вовчук, зараз триває посівна, відтак перепусток потребують аграрії.

"Аграрні підприємства мають свої терміни посіву. Щоб встигнути обробити та засіяти землі, працюють й вночі", — розповіла Вовчук.

Коли розпочнеться цвітіння посіяного, до управління почнуть звертатись й пасічники.

Донецька область — повітряна тривога.

У Криму окупанти засудили татарина до ув’язнення — омбудсман

Окупаційний суд у Сімферополі засудив кримського татарина Аппаза Куртамета до семи років колонії за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добровольчого батальйону. Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці. Такий вирок підконтрольний Росії "Київський райсуд Сімферополя" ухвалив стосовно кримського татарина Аппаза Куртамета. 21-річного хлопця окупанти звинуватили у "фінансуванні" добровольчого батальйону "Крим" ("створенні збройного формування, керівництві таким формуванням чи його фінансуванні» ч. 1 ст. 208 КК РФ)", — написав він.

Слідство стверджує, що хлопець переказав 500 гривень представнику батальйону.

"Насправді Аппаз позичив у борг ці гроші знайомому, котрий на той час вступив до добробату", — наголосив Лубінець.

Омбудсман нагадав, що російські силовики затримали Аппаза Куртамета 23 липня 2022 року на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, куди він прямував до родичів. Того ж дня звʼязок із ним зник.

"Про його місце перебування не було відомо до 8 жовтня. Наприкінці лютого цього року окупанти розпочали судилище", — зауважив посадовець.

Він підкреслив, що Росія не полишає репресивну політику стосовно представників корінного народу Криму — кримських татар.

"Усі обвинувачення на адресу громадян України є надуманими і мають політично мотивоване підґрунтя, а вироки — незаконними.️ Міжнародне гуманітарне право забороняє державі-окупанту застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території", — додав омбудсман.

Дмитро Лубінець закликав світову спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на Росію до повного і безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян.

Російські військові обстріляли один з парків Херсона: поранений чоловік

Сьогодні близько другої години дня російські військові обстріляли один з парків Херсона. Поранений чоловік, про це Суспільному повідомив керівник пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.

"Вдарили по одному з прибережних парків у Херсоні. 46-річний чоловік отримав поранення гомілки, а також садну голови", — розповів Толоконніков.

Пораненого чоловіка доправили до клінічної лікарні міської, йому надають медичну допомогу.

Армія РФ за день понад 10 разів обстріляла Авдіївку. Поранена жінка

Від початку доби російські військові понад десять разів обстріляли Авдіївку зі ствольної артилерії, РСЗВ та танків. Внаслідок обстрілу поранена жінка 1943 року народження, розповів Суспільному начальник міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

"Поранену евакуювали в лікарню Мирнограда", — розповів Барабаш.

За його словами, у місті залишається одна дитина. Її пошуки тривають. Інформація, щодо ще двох дітей, які, ймовірно, перебувають в Авдіївці поки, не підтвердилась.

"За тиждень з міста виїхали 22 людини. Вчора, 21 квітня, евакуювали двох людей. В Авдіївці залишається близько 1800 людей. Магазин та лікарня працюють, а гуманітарну допомогу доставляють мешканцям міста. Мобільний зв'язок у населеному пункті є 10-12 годин на добу", — зазначив начальник МВА.

ООН відправляє у Кенію першу партію вилучених російських добрив

Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй відправляє до Кенії першу партію російських добрив, які конфіскувала Латвія у 2022 році. Про це заявило МЗС Латвії, повідомляє Reuters.

Зазначається, що судно вийшло з порту Риги в п'ятницю з частиною 200 000 тонн вилучених добрив. Ще кілька суден мають перевезти решту добрива, яке було конфісковано в березні 2022 року, сказав представник міністерства.

Як зауважує агентство, Росія назвала конфіскацію ключовим каменем спотикання для подальшої участі в чорноморській зерновій угоді, яка дозволяє Україні експортувати зерно.

"Росія зазначила, що не дозволить продовжити експортну угоду з Чорного моря, укладену за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року, після 18 травня, оскільки не було виконано перелік вимог щодо полегшення експорту її власного зерна та добрив", — йдеться у повідомленні.

При цьому уряд Латвії назвав поставки "пожертвою", якій він сприяв як "підтримці країн, що постраждали від продовольчої кризи, спровокованої війною Росії проти України".

Цей крок був здійснений напередодні зустрічі в Нью-Йорку наступного тижня між міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, на якій серед інших питань планується обговорити угоду про зерно.

На Дніпропетровщині неповнолітній, який ошукав батька загиблого бійця на понад мільйон, проведе за ґратами 7 років

До семи років позбавлення волі засуджено 16-річного жителя Синельниківського району Дніпропетровщини, який заволодів грошовою допомогою за загибель військовослужбовця. Про це йдеться на сайті обласної прокуратури.

Вирок за фактом крадіжки прокурори відстояли в апеляційному суді. Вони довели, що з червня до липня 2022 року обвинувачений, отримавши доступ до банківського рахунку сусіда, здійснював без його відома грошові перекази на свій рахунок.

Таким чином він заволодів 1,3 млн грн виплат, які ошуканий отримував як допомогу за загиблого сина-військового. Гроші неповнолітній витратив на власний розсуд, зокрема на 900 тисяч зробив ставки в азартних іграх.

Дніпровський апеляційний суд підтримав позицію прокурорів, залишив без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту, а вирок суду першої інстанції без змін — за фактом крадіжки

Російські військові пообіді обстріляли Костянтинівську громаду на Донеччині

Пообіді, 22 квітня, російські військові обстріляли Костянтинівську громаду, розповів Суспільному начальник МВА Олексій Рослов.

Після обіду був прильот у поле за межами міста", — зазначив Рослов.

За його словами, це вже другий обстріл громади від початку доби.

"Ізюмський ліс — свідчення звірств окупантів": вінницький криміналіст про ексгумацію масового поховання на Харківщині

Вони — одні з тих хто першими бачать обставини, сліди та речові докази злочину. Богдан Обуховський — старший спеціаліст-криміналіст слідчого відділу поліції № 1 Гайсинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. У цій професії він понад 20 років.

Разом з колегами майже два місяці працював на деокупованій частині Харківщини та брав участь в ексгумації одного із найбільших масових поховань людей в ізюмському лісі. Каже те, що побачив там — поза межами людського розуміння — це звірства. Сотні братських могил і суцільний біль. Серед жертв були діти, знаходили родинні поховання та страчених військових. Йому на власні очі довелося побачити результати геноциду та чергового воєнного злочину російських загарбників проти українців.

Одне із перших завдань Богдана Обуховського з початку повномасштабного вторгнення була ексгумація масового поховання у місті Ізюм на Харківщині. Загалом було 470 могил, проте захоронення знаходять і до сьогодні.

"Поблизу із місцевим кладовищем було масове поховання, могили з номерками та без них. В одній могилі по декілька людей було захоронено", розповів криміналіст.

За словами Обуховського, коли вирушав на Харківщину очікував на те, що побачить жахливі злочини, проте найбільше його вразила їх велика кількість.

Повний текст публікації читайте за посиланням

Окупанти заявили про вибух поблизу локомотивноого депо Мелітополя

Окупаційна влада Мелітополя заявила про вибух біля місцевого локомотивного депо. У події звинуватили "українських диверсантів".

"Українські диверсанти у суботу вранці організували вибух на території локомотивного депо у Мелітополі", — йдеться у повідомленні ТАСС.

На міні підірвалися двоє жителів Снігурівки, що на Миколаївщині

У суботу, 22 квітня, в місті Снігурівка, поблизу колишнього заводу мінеральних вод, на протипіхотній міні підірвалися двоє жителів громади. Про це на Telegram-каналі повідомив начальник міської військової адміністрації Іван Кухта.

За інформацією Кухти, одного з постраждалих доставили до місцевої лікарні.

"Наша громада є однією з найбільш замінованих та забруднених вибухонебезпечними предметами", — написав Кухта.

МЗС Естонії викликає для роз’яснень посла Китаю через заяву дипломата КНР

Міністерство закордонних справ Естонії викличе посла Китаю, щоб отримати роз'яснення з приводу коментарів китайського високопоставленого дипломата щодо суверенітету Естонії та інших країн колишнього Радянського Союзу. Про це у коментарі Delfi повідомив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.

Як зазначається, 17 квітня посол КНР у Франції Лу Шае дав інтерв'ю французькому телеканалу LCI, в якому поставив під сумнів суверенітет Естонії та інших колишніх республік Радянського Союзу. На думку міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна, такі заяви китайського дипломата варті жалю та незрозумілі.

"Прикро, що представник Китайської Народної Республіки дотримується таких поглядів. Така позиція незрозуміла", — сказав він.

Міністр додав, що у разі необхідності МЗС готове влаштувати йому екскурс в історію держави.

"Міністерство закордонних справ Естонії планує викликати представника Китайської Народної Республіки в Естонії, і, якщо буде потрібно, поінформувати його про нашу історію. Наша мета — дати зрозуміти, що подібні погляди неприйнятні і що Естонія — суверенна держава", — наголосив він.

У російському Бєлгороді, на який помилково скинули бомбу, виявили ще один боєприпас

У Бєлгороді, на який через помилку скинув авіабомбу літак Су-34 Повітряно-космічних сил РФ, знайшли ще один боєприпас, що не розірвався. Його дістали та вивезли на полігон сапери.

Про це повідомив губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.

"Додаткова інформація про НП на Шаландіна, 15. Сапери знайшли вибухонебезпечний предмет. Вибухотехніки Міноборони РФ вирішили знешкодити його на полігоні", — написав він.

З огляду на це Оперативний штаб ухвалив рішення провести евакуацію 17 багатоквартирних будинків у радіусі 200 метрів від місця розташування снаряду, повідомив Гладков. За його даними, це — понад три тисячі людей.

Губернатор заявив, що людей вивозитимуть до пунктів тимчасового розміщення, де є все необхідне, починаючи від води та закінчуючи гарячим харчуванням.

"До 13:00 в районі будинку 5а на Шаландіна та в районі будинку 30 на малій Губкіні буде організовано 2 пункти збору. До них подаватимуться автобуси. Виділено 90 одиниць транспорту", — зазначив посадовець.

Згодом він повідомив, що сапери дістали та вивезли боєприпас.

"Снаряд із території житлового сектору вивезено. Людей починаємо  поступово повертати до їхніх квартир", — написав губернатор.

Росія кинула на штурми під Мар'їнкою на Донеччині "Штурмові підрозділи Z" замість десантників

Після виведення з-під Мар'їнки російським командуванням для відновлення двох військових частин на їх місце зайшли "штурмові підрозділи Z". Їх тренують максимум два тижні. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

"До нас потрапили документи, а саме положення про "штурмові роти Z". Згідно з отриманими документами російських військових, на підготовку цих штурмових підрозділів російське командування виділяє 10-15 днів. Це мало, аби якісно підготувати військових", — зазначив Дмитрашківський.

За його словами, армія РФ зменшила натиск на Вугледарському напрямку.

"Ситуація в Авдіївці та Мар'їнці залишається важкою. Минулої доби російські війська 24 рази штурмували позиції ЗСУ в районі Мар'їнки, Авдіївки та Первомайська. Вони отримали відсіч та відступили. На Карлівському напрямку РФ штурмували без техніки позиції ЗСУ, без успіху", — розповів речник.

Як розшукують зниклих безвісти та повертають тіла загиблих: пояснює уповноважений

Уповноважений з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко розповів, як розшукують зниклих безвісти і повертають тіла загиблих українських військових, та як діяти родичам захисників, якщо вони довго не виходять на зв'язок.

У коментарі Суспільному він зазначив, що пошук зниклих безвісти означає, що розглядається зразу декілька варіантів. Перший — це коли людина потрапила в полон. Другий — це загибель людини. І третій — це людина ще ні в полоні і не загинула, але "десь перебуває і не може вийти до українських позицій".

Уповноважений зазначив, що у військових є розвідка і розуміння, скільки людей можливо загинуло, а скільки потрапило в полон. Інформацію про зниклих українських бійців офіс уповноваженого часто отримує ще до того, як звертаються рідні. Про такі випадки повідомляють командири підрозділів і представники офісу відразу починають розшукувати зниклих військових.

"Ми це знаємо. І ведемо перемовини, аби якомога швидше можна було знайти людину. ми ведемо перемовини через МКЧХ з РФ для того, щоб можливо було потрапити у місця, де залишилися тіла, забрати їх і передати на репатріацію. Можливо вже найближчим часом буде можливість забрати тіло. Я не до кінця впевнений в тому, що людина загинула, аж доки не отримаю тіло. Бо буває так, що кажуть, що людина загинула, а потім вона повертається з полону", — сказав Котенко.

Повний текст публікації читайте за посиланням

Україна та Болгарія погодили розвантаження автівок на болгарському кордоні — Мінагро

Україна та Болгарія дійшли згоди щодо розблокування українських вантажівок із агропродукцією на болгарському кордоні та їхнього розвантаження. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

"Відбулася зустріч двох міністрів: аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та сільського господарства Республіки Болгарія Явора Гечева", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві повідомили, що сторони обговорили ситуацію, що склалася з імпортом та транзитом українського збіжжя, а також домовилися дочекатися рішення Єврокомісії щодо цього питання, після чого планується продовжити переговори.

"Також міністри погодили розблокування автівок на кордоні, та їх розвантаження", — додали в Мінагро.

У Донеччині поховали бійця, який загинув під Кремінною

21 квітня у Лиманській громаді поховали полеглого на війні українського бійця Сергія Пилипчука. Про це повідомив начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов.

Сергій народився у селі Олександрівка 27 липня 1993 року, загинув 17 квітня на Луганщині під містом Кремінна, зазначив керівник громади.

На Харківщині поліцейські потрапили під танковий обстріл російських військових

Поліцейські потрапили під танковий обстріл у Дворічній 21 квітня, коли розвозили гуманітарну допомогу. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко.

"Вчора поліцейські заїхали у Дворічну для того, щоб надати гуманітарну допомогу. По поліцейських почали бити з танку через три хвилини після заїзду у селище", — сказав Тимошко.

Партії, політики, ЦВК: Зеленський увів у дію нові санкції через агресію Росії

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій проти "Росбанку", Центрвиборчкому та низки російських бізнесменів, політиків і партій. Обмеження запроваджуються й проти громадян та компаній низки інших країн.

Відповідні укази за номерами 235/2023 та 236/2023 оприлюднені Офісом президента.

Зокрема, документи передбачають запровадження обмежень щодо "Росбанку" та Центрального виборчого комітету Росії. Також санкції запроваджуються проти низки російських політиків і партій — загалом йдеться про 40 фізичних та 382 юридичні особи.

Зокрема, обмеження запроваджуються проти Івана Потаніна, сина російського олігарха Володимира Потаніна та багаторазового чемпіона Росії та світових першостей з аквабайка; бізнесмена та інвестора Мурата Алієва; власника компанії Constellation Advisors Ltd Нарімана Гаджєіва; сенатора Олександра Шендрюка-Жидкова та інших. Окрім того, в санкційних списках опинились громадяни Швейцарії, Ірану та Малі.

Серед підсанкційних юридичних осіб — компанії, зареєстровані у Росії, Швейцарії, Франції, Німеччині, Іспанії, Люксембургу, Мальті, Вірменії, ОАЕ, на Британських Віргінських островах і Кіпрі та в інших країнах, у тому числі ті, що працюють у сфері транспорту та нерухомості. Окрім того, обмеження запроваджуються щодо російських партій ЛДПР, "Справедлива Росія — Патріоти — За правду", КПРФ, "Нові люди", а також проти Центрального виборчого комітету Росії.

Росія заявила про висилання німецьких дипломатів у відповідь на дії ФРН

Міністерство закордонних справ Росії завило, що Німеччина ухвалила рішення про масове висилання російських дипломатів з Берліна. РФ повідомила про висилання німецьких дипломатів з Москви та скорочення кількості дипломатичних співробітників на території країни. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на Telegram-каналі МЗС РФ.

"Влада ФРН ухвалила рішення про чергове масове висилання співробітників російських дипломатичних представництв у Німеччині. Рішуче засуджуємо ці події Берліна, який продовжує демонстративно руйнувати весь масив російсько-німецьких відносин, включаючи їхній дипломатичний вимір", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві назвали "показовим" те, що німецька сторона, попри її "неодноразові запевнення в небажанні афішувати цей сюжет", порушила їх, нібито поінформувавши про своє рішення представників ЗМІ. Росія звинувачує німецький уряд в тому, що він регулярно використовує ЗМІ для організації "контрольованих витоків" і дезінформаційних "вкидів".

"Як реакцію на ворожі дії Берліна російською стороною ухвалене рішення про "дзеркальну" висилку з Росії німецьких дипломатів, а також про суттєве обмеження максимальної кількості співробітників німецьких дипломатичних представництв у нашій країні, про що було офіційно повідомлено посла ФРН у Росії Г. фон Гайра в ході бесіди у МЗС Росії 5 квітня 2023 року", — зазначили в Міністерстві закордонних справ Росії.

Німецька сторона станом на середу дня 22 квітня ще не прокоментувала рішення російського МЗС.

Донецька область — відбій повітряної тривоги.

Росія заявила про висилання німецьких дипломатів у відповідь на дії ФРН

Міністерство закордонних справ Росії завило, що Німеччина ухвалила рішення про масове висилання російських дипломатів з Берліна. РФ повідомила про висилання німецьких дипломатів з Москви та скорочення кількості дипломатичних співробітників на території країни. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на Telegram-каналі МЗС РФ.

"Влада ФРН ухвалила рішення про чергове масове висилання співробітників російських дипломатичних представництв у Німеччині. Рішуче засуджуємо ці події Берліна, який продовжує демонстративно руйнувати весь масив російсько-німецьких відносин, включаючи їхній дипломатичний вимір", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві назвали "показовим" те, що німецька сторона, попри її "неодноразові запевнення в небажанні афішувати цей сюжет", порушила їх, нібито поінформувавши про своє рішення представників ЗМІ. Росія звинувачує німецький уряд в тому, що він регулярно використовує ЗМІ для організації "контрольованих витоків" і дезінформаційних "вкидів".

"Як реакцію на ворожі дії Берліна російською стороною ухвалене рішення про "дзеркальну" висилку з Росії німецьких дипломатів, а також про суттєве обмеження максимальної кількості співробітників німецьких дипломатичних представництв у нашій країні, про що було офіційно повідомлено посла ФРН у Росії Г. фон Гайра в ході бесіди у МЗС Росії 5 квітня 2023 року", — зазначили в Міністерстві закордонних справ Росії.

Запорізька область — відбій повітряної тривоги.

Морпіхи на Донеччині знищили міни російської армії

На Донеччині морпіхи знищили російські міни, на які скинули снаряд із безпілотника. Про це повідомили у 36-й окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

"Феєрично знищенні ворожі міни морпіхами 501 ОБМП на Донеччині", — написали військові.

У Росії існують понад 70 таборів для "перевиховання" українських дітей — радниця президента

На території Росії створено більш як 70 таборів, у яких утримують дітей, примусово вивезених із тимчасово окупованих регіонів України. Станом на 22 квітня відомо про майже 20 тисяч таких дітей, водночас реальна кількість депортованих неповнолітніх українців може сягати кількох сотень тисяч.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявила Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена президента України з прав дитини.

"Росіяни абсолютно різними способами викрадають українських дітей. Питання з "лікуванням" — це швидше не спосіб викрадення, це спосіб відбору дітей, щоб поповнити російську націю", — зазначила посадовиця.

За її словами, росіяни проводять примусові медогляди дітей на тимчасово окупованих територіях, щоб відібрати найздоровіших дітей. Водночас у цих дітей з’являються "дивні страшні діагнози", після яких їм пропонують лікування на території РФ, додала Герасимчук.

"Куди везуть росіяни українських дітей, теж незрозуміло до кінця. Ми маємо дослідження Єльської лабораторії гуманітарних досліджень, де визначено уже понад 70 російських таборів, де утримують українських дітей. Хоча їх постійно переміщують. Та сама ситуація і з іншими дітьми, яких викрадає російська влада. Вони роблять все для того, щоб ми їх не знайшли", — зауважила вона.

При цьому все, що робить Росія стосовно українських дітей, спочатку прикривається благими намірами, підкреслила радниця президента.

"Але це дуже далеко від чогось хорошого для наших дітей. Те, що розповідають діти, коли повертаються, жахає. Їх намагаються зламати абсолютно. Роблять все, щоб дитина зненавиділа власних батьків — нав'язують дитині думку, що своїм батькам і рідним вона більше не потрібна", — розповіла Дар’я Герасимчук.

За її словами, нині на порталі "Діти війни" містяться дані щодо 19 393 дітей, депортованих на територію Росії.

"Це не означає, що це остаточний список. Всі заяви, які надходять до Національного інформаційного бюро, перевіряються. І якщо дитина знайдена на іншій території, вона з цього списку зникає. Але насправді йдеться про кілька сотень тисяч викрадених дітей, 200-300 тисяч", — пояснила посадовиця.

Армія РФ за минулу добу 63 рази обстріляла Запорізьку область

Протягом минулої доби, 21 квітня, армія РФ 63 рази обстріляла Запорізьку область. Зокрема, по обласному центру завдала ударів «шахедами», а по території Василівського та Пологівського районів застосувала артилерію та РСЗВ. Руйнувань зазнали житлові та господарські будівлі, технічне приміщення об’єкта цивільної інфраструктури. Поранених і загиблих немає.

Про це сьогодні, 22 квітня, повідомили в пресслужбі ГУ Нацполіції у Запорізькій області.

Армія РФ обстріляла: Запоріжжя, Гуляйполе, Оріхів, Малинівку, Новоандріївку, Новоданилівку, Гуляйпільське, Ольгівське, Чарівне, Червоне, Білогір’я, Полтавку, Темирівку, Гірке, Приморське, Кам’янське.

Байден оновить гарантії безпеки Південній Кореї на тлі ядерної загрози КНДР — Reuters

На саміті із південнокорейським лідером Юн Сук Йолем, запланованим на наступний тиждень, президент Сполучених Штатів Джо Байден пообіцяє вжити "значних" кроків, щоб підкреслити зобов’язання США стримувати ядерний напад Північної Кореї на Південну Корею.

Про це у коментарі Reuters 21 квітня заявив високопоставлений чиновник США.

"Ми надзвичайно й інтенсивно працюємо з південнокорейцями, щоб вжити необхідних заходів для підкріплення як суспільного сприйняття, так і реальності наших зобов’язань", — сказав чиновник.

Як зауважив співрозмовник видання, Сполучені Штати вважають одним із найбільших своїх досягнень те, що низка країн Індо-Тихоокеанського регіону, які могли б створити ядерну зброю, не роблять цього через захист так званої ядерної парасольки США.

"Ми дуже ясно дали зрозуміти, що наша прихильність до цього ядерного стримування непорушна для Південної Кореї", — сказав урядовець на умовах анонімності.

За його словами, американський президент оновить гарантії безпеки для Південної Кореї.

"Президент Байден вдасться до суттєвих кроків, щоб підкреслити та оновити їх, дати зрозуміти, що у всіх мало сумнівів у нашій прихильності до підтримки Південної Кореї, навіть перед лицем провокацій з боку Північної Кореї, брязкання зброєю з боку Росії, та відвертих амбіцій Китаю щодо нарощування ядерних озброєнь", — наголосив чиновник.

Він не зробив уточнень щодо конкретних кроків Байдена, за винятком того, що вони включатимуть "безліч речей, пов'язаних з певними видами обчислень, переважно щодо нашої фактичної діяльності та деяких зобов'язань на високому рівні між Сполученими Штатами та Південною Кореєю".

Як зауважує видання, тижневий державний візит лідера Південної Коренї, що розпочнеться наступного понеділка, 24 квітня, припадає на той час, коли все більше південнокорейців кажуть, що їхня країна повинна розвивати власний ядерний арсенал, щоб захиститися від нападу з боку Північної Кореї, яка володіє ядерною зброєю, і її арсеналу ракет і бомб, що розширюється.

У МЗС Іспанії підтвердили передачу Україні 6 "Леопардів" найближчим часом

Іспанія планує передати Україні шість із десяти обіцяних танків Leopard 2 найближчими днями.

Як повідомляє Tagesschau, про це заявив міністр закордонних справ країни Хосе Мануель Альбарес.

"Після цього буде другий пакет із ще чотирма танками", — зазначив урядовець.

Йдеться про танки Leopard модифікації 2А4, зауважує видання. Міністр додав, що Іспанія підтримуватиме Україну у протистоянні з Росією стільки, скільки це буде потрібно.

"Це включає гуманітарну допомогу, прийом біженців і постачання оборонної зброї", — сказав посадовець.

Видання зауважує, що за останні кілька тижнів 55 українців пройшли підготовку як члени екіпажу та техніки на основних бойових танках Leopard в Іспанії. Всього в країні є 347 танків Leopard. З них 108 належать до старішого варіанту 2A4, а 239 — до новішого типу 2A6, який в Іспанії називають 2E.

"Однак поки що Іспанія не хоче передавати Україні жодного з цих новіших, потужніших танків. Вони можуть знадобитися для власної національної оборони", — пише Tagesschau.

У Чорному морі на бойовому чергуванні армія РФ тримає два ракетоносії

У Чорному морі російська армія тримає на бойовому чергуванні два підводні ракетоносії з загальним залпом до восьми "Калібрів". Про 22 квітня це повідомили в Оперативному Командуванні "Південь".

Загалом на чергуванні у Чорному морі перебуває 8 одиниць російського флоту, в Азовському морі — один корабель, а у Середземному морі — до восьми російських кораблів, з них два носії крилатих ракет "Калібр", загальний залп до 24 ракет.

Через Маріуполь у бік Бердянська переміщувалися вантажівки з військовими РФ та боєкомплектами

В окупованому Маріуполі зафіксували рух вантажівок з військовими РФ та боєкомплектами. Колона рухається в напрям Бердянська. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Він зазначив, що 21 квітня містом проїжджали понад 20 вантажівок.

"При тому сповільнення у зворотному руху. З Маріуполя на Новоазовськ та північ області", — зауважив радник мера.

Війська РФ зранку обстріляли село в Семенівській громаді на Чернігівщині

Зранку 22 квітня російські війська обстріляли Семенівську громаду в районі села Карповичі. Про це повідомив департамент з цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА.

Зокрема, з 06:15-06:40 зафіксували 14 вибухів, імовірно зі ствольної артилерії. Внаслідок обстрілу село залишилося без електрики.

Нагадаємо, вночі 22 квітня російська авіація скинула керовану авіабомбу в район села Орликівка, що також в Семенівській громаді. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

На Житомирщині судитимуть заступницю директора розбомбленого армією РФ ліцею №25

Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо заступниці директора розбомбленого армією РФ ліцею №25. Жінці інкримінують виправдовування та заперечення збройної агресії РФ проти України. Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами ДБР завершило досудове розслідування щодо подій, які відбувалися у квітні 2022 року, коли заступниця директора житомирського ліцею №25 прилюдно заявила, що у знищенні ліцею винні не російські війська, а влада України.

"Коли в квітні 2022 року вчителі розбомбленого армією РФ ліцею №25 прийшли розбирати завали, то заступниця директора цього ліцею заявила колегам знищенні ліцею винен не російський агресор, а влада України. Війну Росії проти України вона назвала спецоперацією і стверджувала, що українська влада мала піти на умови Росії і домовитися з нею. Жінка не лише виправдовувала злочини військ РФ, а й переконувала присутніх, що російській війська "ведуть визвольну боротьбу проти націоналістичних рухів та діючої влади". За словами свідків, жінка казала, що президент РФ Владімір Путін не має стосунку до воєнних злочинів і ніякої збройної агресії з боку росіян в Україні немає, а Крим завжди належав Росії. Зараз заступниця директора ліцею відсторонена від займаної посади", – розповіла Тетяна Гоша.

У разі доведення вини за частиною 1 статті 436-2 Кримінального кодексу України жінці загрожує до трьох років позбавлення волі.

Російські військові викрали та катують жителя Скадовського району Херсонської області — поліція

Російські військові викрали 30-річного жителя Скадовського району Херсонської області. Чоловіка відвезли на непідконтрольну територію Україні та піддають катуванням. Наразі стан та місцеперебування викраденого невідомі. Про це повідомляється на сторінці у Facebook поліції Херсонської області.

Також у дописі сказано, що минулої доби російська армія завдавала ударів по житлових кварталах міст і сіл правобережної Херсонщини з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Пошкоджені об’єкти соціальної інфраструктури, домівки та авто, у Херсоні – понівечені будівлі на території заводу у мікрорайоні Корабел.

За добу, 21 квітня, правоохоронці відкрили 40 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських військових.

Армія РФ обстріляла Нью-Йорк на Донеччині та випустила ракети по Слов’янську та Костянтинівці

У Нью-Йорку минулої доби російські військові поцілили у чотири приватні будинки, поранивши двох цивільних мешканців, зокрема дитину 2013 року народження. Ракету "С-300" армія РФ спрямувала на Слов’янськ, де пошкоджена п'ятиповерхівка. Про це повідомили у пресслужбі поліції Донеччини.

За даними поліції, 21 квітня війська Росії атакували 12 населених пунктів Донеччини. Стріляли із "С-300", "Смерчів", "Ураганів", артилерії. Під обстріли потрапили: Авдіївка, Бахмут, Костянтинівка, Красногорівка, Слов’янськ, Велика Новосілка, Нью-Йорк, Очеретине, Єлизаветівка, Зоряне, Максимільянівка, Нетайлове.

Внаслідок обстрілів зруйновані та пошкоджені 28 цивільних об’єктів — 20 житлових будинків, заводи, господарчі споруди, автомобіль.

Як розповів начальник Донецької ОВА Павло Кириленко, у Мар'їнській громаді пошкоджені три приватні будинки: у Красногорівці, Максимільянівці та Зоряному. Зранку відбувся артобстріл Курахового поблизу державного підприємства.

За даними Кириленка, у Нью-Йорку пошкоджені шість будинків та інфраструктурний об'єкт. У Бахмуті понівечені ще п'ять багатоповерхівок. Під обстрілами опинилися й околиці Лиманської громади, зазначив керівник ОВА.

РФ скасувала акцію "Безсмертний полк" до 9 травня через втрати в Україні — британська розвідка

Російське керівництво вирішило скасувати урочистий марш "Безсмертний полк", який традиційно проводиться в РФ до роковин Другої світової війни, через побоювання, що акція підкреслить втрати російських військ у війні проти України. Про це пише Міноборони Великої Британії у своєму Twitter.

"18 квітня 2023 року російські державні ЗМІ оголосили про скасування цього року маршів пам'яті "Безсмертного полку", присвячених Великій Вітчизняній війні, з міркувань "безпеки", — йдеться у повідомленні.

Насправді російська влада, швидше за все, стурбована тим, що учасники акцій підкреслять масштаби нещодавніх втрат Росії у війні проти України, вважають в міністерстві. При цьому рішення про скасування маршу з’явилося після того, як керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин публічно поставив під питання, чи справді в Україні є "нацисти", що суперечить виправданню війни Росією.

На тлі цього російська влада продовжує спроби об'єднати громадськість навколо міфів про 1940-і роки, зауважують в міністерстві. Зокрема, 12 квітня 2023 року державне інформаційне агентство РІА "Новости" повідомило про "унікальні" документи з архівів ФСБ, які нібито доводять причетність нацистів до вбивства 22 000 польських громадян під час Катинського розстрілу 1940 року.

"Насправді відповідальність за це несла НКВС, попередниця ФСБ. Державна дума Росії офіційно засудила Йосипа Сталіна за організацію вбивств у 2010 році", — наголошують в Міноборони королівства.

У тимчасово окупованому Бердянську росіяни захопили римо-католицький храм

У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області росіяни захопили будівлю римо-католицького храму. Цю інформацію Суспільному повідомила телефоном голова Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна.

До повномасштабної війни римо-католицька парафія Бердянська не тільки звершувала богослужіння, а й проводила концерти органної музики для містян та гостей міста, а також надавала підтримку нужденним. Від початку окупації костел Різдва Пресвятої Діви Марії став прихистком для переселенців з Маріуполя, до його укриття приходили й місцеві жителі, зазначає посадовиця.

"Пропагандистські медіа писали, що нібито в костелі знайшли сховок зі зброєю, а самих священнослужителів засудили за те, що вони у 2015-му році деякий час служили капеланами для української армії у зоні АТО", — розповіла вона.

На Facebook сторінці Бердянської міської військової адміністрації повідомляється, що минулого року військові РФ викрали священиків греко-католицької церкви: Богдана Галету та Івана Левицького.

"Їх звинуватили в зберіганні вибухівки та співпраці з українськими спецслужбами. Досі ми не маємо жодної інформації: чи живі вони і який мають стан здоров'я", — розповіли в МВА.

У адміністрації Бердянська зазначають, що ще раніше росіяни викрали голову Лютеранської громади Бердянська Артура Кожевнікова.

Вікторія Галіціна повідомила, що російські пропагандисти поширюють дезінформацію, начебто священнослужителі використовували персональні дані та біоматеріал вірян.

"Не знаю, що вони мають на увазі, але є така інформація. Також у сюжетах згадують, у російських сюжетах згадують, що автори книг, які знайшли в костелі закликали до повалення режиму Януковича", — розповіла вона.

Голова Бердянської МВА зазначила, що пропагандисти вважають, що костел розташований навпроти вічного вогню не випадково, адже це, на їхню думку, відображає протистояння з "руським миром".

Через агресію Росії поранено щонайменше 949 дітей — ОГПУ

У зв’язку з військовим вторгненням Росії в Україну загинули щонайменше 470 дітей, ще 949 дістали поранення. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"Станом на ранок 22 квітня 2023 року більше ніж 1419 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 470 дітей загинуло та понад 949 отримали поранення різного ступеню тяжкості", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, 21 квітня внаслідок обстрілу росіянами смт Нью-Йорк Донецької області дістав поранення 9-річний хлопчик.

Загалом найбільше дітей постраждало у Донецькій області — 452, Харківській — 275, Київській — 127, Херсонській — 94, Запорізькій — 89, Миколаївській — 86, Чернігівській — 68, Луганській — 66, та Дніпропетровській — 66.

"Ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях", — зазначили в ОГПУ.

Пригожин підтримує призупинення війни в Україні з політичних міркувань — ISW

Ігор Гіркін, колишній ватажок проросійських бойовиків на Донбасі у 2014 році, звинуватив керівника приватної військової компанії "Вагнер" Євгена Пригожина у прагненні заморозити конфлікт в Україні. Протистояння між ними може свідчити про те, що у Пригожина знайшовся покровитель, пов'язаний з Міноборони Росії, який підтримує призупинення війни з політичних міркувань.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

"Колишній російський офіцер і затятий націоналіст Ігор Гіркін та його "Клуб розгніваних патріотів" поставили 40 прямих питань Кремлю, президенту Росії Володимиру Путіну та російському військовому командуванню про ведення Росією війни в Україні, міжнародні справи та боротьбу за владу всередині країни. Гіркін запитав, чому російська влада не заарештовує Пригожина за його "прямі заклики" заморозити війну на нинішніх фронтах, які Гіркін охарактеризував як заклики "порушити територіальну цілісність Російської Федерації".

Аналітики зазначають, що Гіркін особливо згадав Пригожина, коли запитував, хто несе відповідальність за виведення росіян з Херсонської області — операцію, якою опікувався пов'язаний з ПВК "Вагнер" колишній командувач Збройних сил Росії в Україні на той час, генерал армії Сергій Суровікін. З огляду на те, що Гіркін та Пригожин мають давню ворожнечу, і звинувачення Гіркіна на адресу Пригожина можуть бути спробою дискредитувати його суперника.

"Це звинувачення також може свідчити про те, що у Пригожина знайшовся покровитель, можливо, пов'язаний з Міноборони Росії, який підтримує тимчасове заморожування війни в Україні з політичних мотивів", — зауважують в ISW.

Як зазначається в публікації, Пригожин публічно відновив свою співпрацю з МО РФ та, ймовірно, відновив деякі надані Кремлем привілеї на початку квітня після багатомісячної ворожнечі з російським військовим командуванням. При цьому аналітики Інституту вважають, що Міноборони Росії та російське військове командування можуть бути зацікавлені у заморожуванні війни для відновлення російських сил.

"Нещодавня співпраця Пригожина з Міноборони Росії вказує на те, що він, ймовірно, досяг угоди з російським військовим командуванням, можливо, пропонуючи Путіну виступити за тимчасове припинення вогню, щоб відновити здатність нарощувати свої сили та розширити свій політичний вплив у Росії перед губернаторськими та президентськими виборами", — йдеться у повідомленні.

При цьому в ISW переконані, що від тимчасового припинення вогню в Україні та затягування війни виграє лише Росія, оскільки це дозволить їй відновити свої сили та послабити західну підтримку України.

"Росія використовуватиме окуповані території України як плацдарм для майбутніх наступальних операцій після того, як відновить свою боєздатність. Росія продовжує проводити інформаційні операції на Заході, щоб перешкодити наданню військової допомоги, і такі зусилля лише активізуватимуться, якщо Росія зможе встановити сильну оборонну лінію з військовослужбовцями-контрактниками та призовниками, які уповільнять просування України", — пише Інститут.

З території Росії обстріляли Білопільську громаду Сумської області

Зранку 22 квітня з території Росії обстріляли Білопільську громаду Сумської області з мінометів та артилерії. По це повідомили в ОВА.

З мінометів зафіксували 22 влучання, з артилерії — 6 влучань. Травмованих людей немає.

Російські війська обстріляли Костянтинівку: є руйнування

21 квітня о 19:55 та вночі 22 квітня російські військові з "С-300" обстріляли Костянтинівку. Загиблих та поранених немає.

Про це повідомили у Костянтинівській міській військовій адміністрації.

Внаслідок вечірнього обстрілу минулої доби частково зруйнована триповерхова адміністративна будівлю заводу, а також пошкоджені три двоповерхові багатоквартирні житлові будинки й один транспортний засіб, зазначили в МВА.

За даними міської адміністрації, сьогодні вночі, близько 00:05, військові РФ повторно з "С-300" вдарили по території міста та пошкодили п'ять фасадів приватних будинків, фасади двох будівель на території будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, сім автомобілів.

На лівобережжі Херсонщини Сили оборони знищили два спостережних пункти та польовий склад РФ

Минулої доби, 21 квітня, ракетники та артилеристи Сил оборони півдня ліквідували два спостережних пункти та польовий пункт боєпостачання військових РФ на лівому березі Херсонської області. Про це повідомляється на сторінці у Facebook Оперативного командування "Південь".

У дописі сказано, що завдяки ефективній роботі ракетно-артилерійських підрозділів підтверджені втрати росіян становлять: 31 військовий, чотири дрони-розвідники, міномет, артилерійська установка та зенітно-ракетний комплекс "Оса".

"Сили оборони знешкодили дві пускові установки, радіолокаційну станцію та радіолокатор до С-300, зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир" та понад 10 одиниць невизначеної техніки. Також знищено два спостережні пункти і черговий польовий пункт боєпостачання РФ", — повідомляє ОК "Південь".

Також зазначається, що минулої доби російська авіація тричі вдарила по Херсонському та Бериславському районах керованими бомбами. Поцілили у рекреаційну зону та портову інфраструктуру. На жителів Берислава та Антонівки військові РФ скинули сім розривних гранат з дронів-розвідників. Загиблих та поранених внаслідок атак з повітря немає, йдеться у публікації.

Росіяни вночі скинули керовану авіабомбу на прикордоння Чернігівщини

Минулої ночі російська авіація скинула керовану авіабомбу на прикордоння Чернігівщини. Під удар потрапила Семенівська громада в районі села Орликівка. Про це повідомляє оперативне командування "Північ" на своєму Telegram-каналі.

Подія сталася близько 01:35 години ночі. Бомба була запущена з російського літака "СУ-35".

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

ЗСУ відбили спроби штурму неподалік села у Куп'янському районі — Генштаб

Російські військові намагалися проводити штурмові дії неподалік села Лиман Перший у Куп'янському районі. Також окупанти обстріляли вісім населених пунктів Харківщини. Про це у ранковому зведенні 22 квітня повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Серед населених пунктів, які потрапили під вогонь російських військових, — Гоптівка, Вовчанські Хутори, Красне Перше, Новомлинськ, Дворічна, Западне, Котлярівка та Берестове.

"На Куп’янському напрямку протягом доби, що минула, противник здійснив спробу покращити тактичне положення, провів штурмові дії неподалік населеного пункту Лиман Перший, успіху не мав", — йдеться у повідомленні.

За минулу добу на Донеччині одна людина загинула та двоє дістали поранень

Протягом 21 квітня на Донеччині загинув один житель в Очеретиному. Про це повідомив начальник Донецької ОВА Павло Кириленко.

За його даними, двоє жителів отримали поранення у Нью-Йорку.

Російська сторона на кордоні не пропустила колону машин з пораненими військовими РФ, які прямували в Росію — Генштаб

17 квітня з тимчасово окупованої Луганської області в бік населеного пункту Уразово Бєлгородської області російські військові намагалися евакуювати поранених солдатів на чотирнадцяти вантажних автомобілях. Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ 22 квітня.

Як зазначили у штабі, з певних причин на кордоні російська сторона не пропустила військову колону та розвернула її назад. "Відомо, що під час зазначеного переміщення частина військовослужбовців противника не вижила через відсутність належної медичної допомоги", — сказано в повідомленні.

За даними штабу, понад 50 поранених військових, перевезли до шпиталю, що розгорнутий на базі Троїцької центральної районної лікарні.

Російські війська за добу випустили по Херсонщині 235 снарядів

Протягом минулої доби, 21 квітня, російські війська 45 разів обстріляли Херсонщину. Про це в Telegram написав голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

235 снарядів важкої артилерії та безпілотників влучили у житлові квартали населених пунктів. Загиблих та поранених немає, йдеться у повідомлені.

Португалія передасть Україні партію бронемашин

Португалія надасть Україні п’ять медичних та аварійно-рятувальних броньованих машин. Про це повідомило Міністерство оборони країни за підсумками зустрічі у форматі "Рамштайн", що відбулась 21 квітня.

"Португалія надішле в Україну п’ять броньованих аварійно-рятувальних та медичних машин — 3 типу M113 і 2 типу M577", – повідомила міністерка оборони Португалії Гелена Каррейрас.

Російські війська обстріляли акваторію Очаківської громади на Миколаївщині

Російська армія вранці 21 квітня завдала удару по акваторії Очаківської громади. Загиблих та руйнувань немає. Про це повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація.

За інформацією ОВА, обстріл стався о 08:34.

"Російські війська здійснили артилерійський обстріл акваторії Очаківської громади з Кінбурнської коси", — йдеться в повідомленні.

За даними районних військових адміністрації, у Миколаєві, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах протягом 21 квітня та вранці 22 квітня обстрілів не зафіксували.

Сили оборони за добу знищили 680 окупантів

Протягом доби 21 квітня українські військовослужбовці знищили близько 680 російських військових, загальні людські втрати Росії у війні проти України сягнули понад 185 тисяч. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил.

"Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.04.23 орієнтовно склали: особового складу — близько 185 730 (+680) осіб ліквідовано", — йдеться у повідомленні.

Також Росія втратила:

  • танків — 3672 (+4) од,
  • бойових броньованих машин — 7130 (+4) од,
  • артилерійських систем — 2832 (+5) од,
  • РСЗВ — 539 (+0) од,
  • засобів ППО — 289 (+4) од,
  • літаків — 308 (+0) од,
  • гелікоптерів — 293 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 2398 (+4),
  • крилатих ракет — 911 (+0),
  • кораблів та катерів — 18 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн — 5718 (+5) од,
  • спеціальної техніки — 337 (+3).

Дані щодо втрат російської сторони уточнюються, додали в Генштабі.

Сили оборони відбили понад 50 атак РФ на чотирьох напрямках — Генштаб

За добу 21 квітня українські військові відбили 53 атаки російських збройних формувань, що намагались наступати на Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил у ранковому зведенні.

"Основні зусилля противник зосереджує на веденні наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках — було відбито 53 атаки противника. В епіцентрі бойових дій залишається місто Бахмут", — йдеться у повідомленні

Повітряні сили збили 4 з 5 безпілотнпиків" шахедів" — Повітряні сили

Близько 19:00 Росія атакувала Україну дронами-камікадзе "Shahed" з південно-східного напрямку. Чотири з п'яти безпілотників вдалося збити, повідомили в Повітряних силах ЗСУ.

Китай створює кіберзброю, щоб захоплювати "ворожі" супутники — Financial Times

Китай працює над складною кіберзброєю, щоб "захопити контроль" над ворожими супутниками, зробивши їх неефективними для підтримки зв’язку, озброєння або систем розвідки, спостереження та розвідки.

Про це йдеться у секретному документі ЦРУ, який потрапив у мережу. У ньому спецслужба оцінює амбіції Пекіну щодо встановлення контролю за комунікаціями, критично важливими для ведення воєн, пише Financial Times.

У Вашингтоні вважають, що план "виводити з ладу, експлуатувати або викрадати" супутники противника є основною метою Китаю заради контролю за інформацією, яку Пекін вважає ключовим "сферою ведення війни".

Столтенберг: Необхідно розробити механізм припинення агресії Путіна

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що головним питанням, яке обговорювали на зустрічі Контактної групи щодо оборони України на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині 21 квітня, була протиповітряна оборона.

Також генсек Північноатлантичного альянсу зазначив, що союзникам разом з Україною необхідно розробити механізми, що зупинять модель агресивної поведінки президента Росії Володимира Путіна.

На запитання журналіста про те, на якій стадії знаходяться дискусії союзників щодо гарантій безпеки для України, щоб запобігти нападам на неї у майбутньому, Столтенберг відповів, що "ще зарано говорити про це напевно".

Вибір редакції

На початок