Переправа через Десну, між селами Велике і Мале Устя, що біля Сосниці, поки не працює. Човен, яким перевозили людей під час повені, зник 20 квітня. Громада взяла його у рятувальників на початку квітня. Найімовірніше, його викрали вночі з місця стоянки, каже староста Задесенського старостинського округу Леонід Ляшик. Він написав заяву в поліцію.
В екстрених випадках, щоб перевезти людей, використовують дерев’яний баркас. На ньому ж шукають зникле судно.

Пливуть затопленою ділянкою автомобільної дороги, що веде до моста, зруйнованого під час російського вторгнення на Чернігівщину.
"Остання така повінь була у 2013 році, а тоді у минулому році і тепер", — сказав човняр Олексій .

До Великодня Олексій перевозив людей на човні рятувальників. У чистий четвер (13 квітня — ред.) каже, на ньому зламався двигун, поки лагодили, зник сам човен. Тож доводиться плисти на баркасі на інший берег, де чекає поліція. Вона у Велике Устя приїхала з Бахмача. Під час повені, звідти дістатись ближче ніж з Сосниці, яка через річку.
Поки староста писав заяву, до Олексія на баркас попросились пасажири. Вони повертаються з роботи. Сюди ж переплили десять днів тому човном, що зник.
"Будем Десну перепливати як небудь. А сюди добирались, цей же чоловік возив, переправа ще робила, але інший човен був", — каже житель Сосниці Максим.

Через півгодини баркас з пасажирами прибув на інший берег. Човняр повернувся у Велике Устя, щоб продовжити зі старостою пошуки зниклого човна. Шукають нижче за течією від місця, де був примкнутий. За день пошуків, човна не знайшли. Дерев’яний же баркас, для регулярного перевезення людей, не годиться, каже староста Задесенського старостинського округу Леонід Ляшик.
"Баркас цей з цим мотором не розрахований на відстань у три кілометри. Якщо кожного дня цим мотором таку відстань долати, він попрацює, максимум, тиждень – і все".

Поки села Задесенського старостату залишаються без регулярної човнової переправи, яка з’єднувала з центром громади — Сосницею. Життєзабезпечення сіл, в тому числі, доставка продуктів та пошти, відбувається через сусідні, лівобережні громади.
Більше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Вода затопила городи та підвали: на Чернігівщині, в районі розливу Дніпра, працюють п'ять болотоходів
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.