У Полтаві міський пологовий будинок перейменують у перинатальний центр другого рівня. Про це Суспільному розповіла заступниця директора міського департаменту охорони здоров’я Лариса Ухналь. За її словами, зробити це мали ще на початку 2022-го, бо заклад відповідає вимогам перинатального центру, однак процес відтермінували через війну.
Наприкінці березня Катерина Вовк народила в пологовому будинку Полтави сина. Нині жінка з дитиною перебуває у відділенні постнатальної реабілітації та другого етапу виходжування новонароджених.
"Синочка народила на 42 тижні вагітності. Переносила. Це мої другі пологи, у мене є старший син, якому вже дев’ять років. Приїхали ми із міста Ізюм рік тому. Як почалась війна, так ми і приїхали в Полтаву. Тут живем, родину збудували, дитинку народили", — каже пацієнтка полового будинку Полтави Катерина Вовк.

"Наше відділення розраховане на 12 ліжок, тут перебувають виходжування своє і лікування дітки, які народилися передчасно, із малою вагою, або з якимись певними проблемами. Наприклад, пневмонії, якісь дихальні проблеми, сепсиси", — говорить в.о. завідувача відділення пологового будинку Полтави Юлія Мошенець.
Міський пологовий будинок у Полтаві планують перейменувати у перинатальний центр другого рівня, адже у закладі надають допомогу усім вагітним і жінкам з захворюваннями, та у випадках передчасних пологів після 34 тижнів вагітності. Зробити це хотіли ще на початку минулого року, однак відтермінували через війну, розповідає медична директорка закладу Олена Коротич.
"Протягом вже досить тривалого часу ми вже працюємо і виконуємо функцію саме перинатального центру. Понад півтора роки тому ми зробили останній крок до цього об’єднання такого, яке зветься перинатальним центром. І в нас відкрите відділення реабілітації новонародженим другого етапу виходжування", — каже медична директорка пологового будинку Полтави Олена Коротич.

Наприкінці лютого адміністрація пологового будинку Полтави подала клопотання до міського департаменту охорони здоров'я щодо перейменування пологового у перинатальний центр другого рівня. Клопотання розглянули на профільній комісії міської ради 18 квітня. Депутати підтримали ініціативу, далі це питання мають розглянути на найближчій сесії міської ради, розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров'я полтавської міськради Лариса Ухналь.
"Національна служба здоров’я України, коли закуповує послугу у комунального підприємства, є підвищені коефіцієнти. Тобто, якщо заклад надає повний замкнений цикл послуг від планування вагітності і до розродження й надання допомоги дітям, у тому числі хворим, вони мають підвищені коефіцієнти фінансування, а пацієнти наші отримують якісну послугу", — каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я міськради Лариса Ухналь.

Нині в структурі закладу є дев’ять відділень. За словами медичної директорки закладу, у середньому за рік у пологовому будинку Полтави народжується від 2,5 до трьох тисяч дітей.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: