Хмельницький суд обрав запобіжний захід Ігорю Слободяну, якого підозрюють у побитті військового

Хмельницький суд обрав запобіжний захід Ігорю Слободяну, якого підозрюють у побитті військового

Хмельницький суд обрав запобіжний захід Ігорю Слободяну, якого підозрюють у побитті військового
Колаж: Суспільне Хмельницький.

Хмельницький міськрайонний суд 20 квітня обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священика Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну.

Це Суспільному підтвердили у пресслужбі Хмельницького міськрайонного суду.

У судовому засіданні, на яке Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам, слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.

"Особа, яка пізніше виявилася Артуром Ананьєвим, намагалася зірвати Богослужіння. Спочатку він з пластикової пляшки обливав священослужителя, який читав Євангеліє. Пізніше, коли побачив, що священослужитель на це не реагує, почав його штовхати. Усі ці дії моїм підзахисним були чітко розцінені, кваліфіковані як вчинення цією особою злочину, передбаченого статтею 180 Кримінального кодексу УкраїниНезаконне перешкоджання здійсненню релігійного обряду, що зірвало або поставило під загрозу зриву релігійний обряд, — карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. — перешкоджання здійсненню релігійного обряду", — заявив у суді адвокат підозрюваного Роман Косюк.

Слідчий відділу Хмельницького райуправління поліції Сергій Везденецький наполягав у суді підтримати клопотання, погоджене з прокуратурою міста, щодо взяття підозрюваного Ігоря Слободяна під варту.

"Сторона обвинувачення вважає, що існують ризики, передбачені статтею 177 Кримінально-процесуального кодексу України, а саме, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, незаконно впливати на потерпілого, свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином тощо. Тож застосування більш м'якого запобіжного заходу на даній стадії досудового розслідування вважаємо не забезпечить належної поведінки підозрюваного, тому просимо задовольнити вказане клопотання і застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", — наголосив у судовому засіданні слідчий Сергій Везденецький.

Адвокат в свою чергу пояснив суду, що два тижні його підзахисний Ігор Слободян жив у нього, адже мав обгрунтовані підстави хвилюватися за життя та здоров'я своє та своїх рідних. Наразі переховуватися від слідства він наміру не має.

"Після того, як на адресу інших священослужителів і прихожан УПЦ, яка жодним законом не заборонена в Україні, неодноразово висловлюються погрози, коли було здійснено захоплення ряду храмів у місті, мій підзахисний мав усі підстави хвилюватися за своє життя. Сьогодні він сам з'явився до поліції, сам з'явився до суду, сам дав вичерпні покази у даному кримінальному провадженні. Тому я вважаю, що підозра відносно мого підзахисного є необгрунтована, а клопотання про тримання його під варту є абсолютно безпідставним", — сказав Роман Косюк.

Після заслуховування сторони обвинувачення та сторони захисту суддя Хмельницького міськрайонного суду Олександр Сарбей приймає рішення щодо обрання Ігорю Слободяну запобіжного заходу.

"Застосувати відносно підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу УкраїниУмисне легке тілесне ушкодження - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року. Слободяна Ігоря Дмитровича, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Термін дії рішення суду – до 9 червня", — зачитує рішення суддя Сарбей.

У разі невиконання запобііжного заходу, згідно рішення суду, Ігорю Слободяну загрожує штраф у розмірі понад 5 тисяч гривень.

За словами адвоката підозрюваного Романа Косюка, він ініціюватиме опитування свідків в рамках проведення досудового розслідування, яке наразі триває.

Що відомо

  • 2 квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у Свято-Покровському соборі побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення, здійснене військовим у храмі.
  • 3 квітня колишній військовослужбовець 19 окремого стрілецького батальйону Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу його побиття у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі.
  • 2 квітня люди, які зібралися під Свято-Покровським собором у Хмельницькому, проголосували за перехід кафедрального собору УПЦ (МП) до ПЦУ.
  • 4 квітня помічнику священника, який є одним з учасників бійки, яка сталась вранці 2 квітня у Свято-Покровському соборі, оголосили про підозру за нанесення легких тілесних ушкоджень колишньому військовому.
  • Колишній військовий Артур Ананьєв, якого 2 квітня побили й виштовхали зі Свято-Покровського кафедрального собору, продовжує перебувати на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали того ж дня. Чоловік каже, у нього закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку.
  • 5 квітня помічника священника УПЦ МП, який брав участь у сутичці з колишнім військовим Артуром Ананьєвим у Свято-Покровському кафедральному соборі у Хмельницькому, оголосили у розшук. Картка Ігоря Слободяна з’явилася у базі тих, кого розшукує МВС.
  • 12 квітня іподиякон Української православної церкви з хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору Ігор Слободян, у якого була сутичка в храмі з колишнім військовим Артуром Ананьєвим, записав відеозвернення. У ньому чоловік каже, що боїться за своє життя та здоров'я, тому змушений був виїхати з Хмельницького та перебуває зараз у безпечному місці.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок