Турбота про працівників: як у черкаських компаніях працює корпоративний психолог

Турбота про працівників: як у черкаських компаніях працює корпоративний психолог

Турбота про працівників: як у черкаських компаніях працює корпоративний психолог
Суспільне Черкаси

Турбота про психічне здоров'я людей у компанії проявляється через те, що кожен працівник може обрати психолога за власним бажанням. Фахівці допомагають полегшити моральний та емоційний стан її колег, розповіла менеджерка ІТ-компанії Марина Білоног.

Журналісти Суспільного дізналися, наскільки важливою є посада психолога у державній та приватній компанії, до дня професійного свята, який відзначають у неділю 23 квітня.

Можливість звернутися за потреби до психолога стало визначальним у виборі місця роботи, розповідає акаунт-адміністраторка Ірина Грімова. Тривога, гнів, невизначеність – з цими запитами вона зверталася до психолога під час повномасштабного вторгнення.

"У мене було таке хвилювання, що, можливо, це тимчасовий проєкт, що компанія ввела, а потім передумає і забере цю можливість, але я вдячна, що з початку кризових моментів, як ковід, а потім повномасштабна війна не лише не прибрала, а більше фокусу на підтримку ментального здоров’я зробила", — розповіла Ірина Грімова.

З 2020-го року вбачали потребу потурбуватися про колег, тому запросила до роботи психологів, розповідає менеджерка ІТ-компанії Марина Білоног.

"Коли прийшла до нас війна повномасштабна, ми зіштовхнулися з новими викликами, тому що це абсолютно інші запити. Запити травмоспостерігача могла бути, ПТСР, втрата сенсів, нерозуміння майбутнього, тож це стало ще більш актуально, ніж було до того, тобто попит на дану послугу зріс. Ми б хотіли, щоб ми випереджували події, щоб люди зверталися заздалегідь".

Як психолог допомагає працівникам організацій
Суспільне Черкаси

Черкащанка Інна Мигаль прийшла на консультацію до фахівчині з профорієнтації філії обласного центру зайнятості Тетяни Мироненко. Пані Тетяна за освітою психолог, це допомагає їй працювати з людьми.

"Психологічна освіта дає мені таке тонке відчуття стану людину, яка їй потрібна допомога, як саме з нею спілкуватися, що саме зараз їй потрібно сказати і яку саме допомогу їй надати", — розповіла фахівчиня з профорієнтації.

Як психолог допомагає працівникам
Суспільне Черкаси

"Моральна підтримка — і якось себе більш психологічно стійко почуваєш на ринку праці, знаєш, що ти потрібен і ти знайдеш відповідну роботу, маєш певність, що завтра-післязавтра працевлаштуєшся", — розповіла відвідувачка центру зайнятості Інна Мигаль.

Від січня Оксана Ткач працює психологом у Черкаському обласному центрі зайнятості. Є попит на групову роботу та індивідуальні консультації. Також вона консультує фахівців із профорієнтації.

"Цікаво з безробітними працювати. Це така особлива категорія, яка ні на кого не схожа, бо у людей є або цілеспрямованість, або бажання її мати. Найбільше їх турбують страхи: страхи не знайти роботу, не візьмуть на роботу, не відповідають критеріям, що у них погано прокачані тверді та м’які навички", — сказала психологиня філії Черкаського обласного центру зайнятості Оксана Ткач.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок