Громада УПЦ МП у Мостиськах на Львівщині перейшла до ПЦУ

Громада УПЦ МП у Мостиськах на Львівщині перейшла до ПЦУ

Громада УПЦ МП у Мостиськах на Львівщині перейшла до ПЦУ
Facebook/Мостиська міська рада

Релігійна громада парафії Преподобного Амфілохія Почаївського УПЦ МП у Мостиськах перейшла до ПЦУ. Такий указ підписав митрополит Львівський ПЦУ Високопреосвященніший Макарій. Про це повідомили на Facebook-сторінці Мостиської міської ради.

Указ про перехід громади до Львівської єпархії ПЦУ митрополит підписав 10 квітня.

"Релігійна громада парафії Преподобного Амфілохія Почаївського м. Мостиська Львівської області відповідно до власного прохання від 6 квітня 2023 року та рішення загальних парафіяльних зборів від 9 квітня 2023 року приймається до складу Львівської єпархії Православної церкви України", — йдеться у тексті рішення.

Настоятелем храму призначили протоієрея Миколу Петрущака.

Що відомо

  • 5 квітня 2023 року парафіяни Церкви святого великомученика Георгія УПЦ МП ухвалювали рішення про перехід до ПЦУ. Того ж дня Громада собору Львівської єпархії УПЦ МП, проголосувала за перехід до Православної церкви України. В храмі вже відбулося перше богослужіння українською мовою.
  • Військовослужбовці Збройних сил України записали низку відеозвернень до львів'ян та влади міста із закликом передати церкву на вулиці Тараса Бобанича у Львові з УПЦ МП до Православної церкви України.
  • Власниця приміщення на вулиці Антоновича, 100, яке орендувала громада храму Святої Трійці УПЦ МП, розірвала угоду про користування.
  • 6 квітня у Львові розпочали демонтаж Української православної церкви Московського патріархату на Сихові, яка була збудована незаконно.
  • Також 6 квітня у місті Рава-Руська громада Свято-Троїцького храму ухвалила рішення про перехід із Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.
  • 8 квітня у Бориславі опечатали храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ МП. Таке рішення ухвалили на позачерговій сесії міської ради.
  • 10 квітня у Трускавці парафія церкви святого Іллі подала звернення про прийняття до ПЦУ
  • 19 квітня, депутати Самбірської міської ради заборонили діяльність УПЦ МП на території громади. Свято-Успенський храм опечатали.
На початок