Знайти всіх: Котенко розповів, як відбуваються пошуки тіл загиблих

Знайти всіх: Котенко розповів, як відбуваються пошуки тіл загиблих

Котенко
Олег Котенко. Фото: Facebook/Олег Котенко

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко повідомив, що є сім пошукових груп, які перебувають на лінії фронту і відпрацьовують локації на деокупованих територіях, де зникали люди.

Про це він сказав на брифінгу в Military Media Center.

"Створено 7 спеціальних груп із вилучення тіл (останків), речей та документів загиблих (померлих) осіб. Здійснено понад 50 виїздів на деокуповані території України, в результаті чого ексгумовано більше тисячі тіл, речі та документи загиблих", — сказав Котенко.

Він показав фото з Ізюма, на якому зображено хрест з написом, що там поховано 17 військових.

"Як ми знайшли цю локацію. Ще коли Ізюм був в окупації, орки виклали відео, по цьому відео вони не казали, де вони. Але ми розуміли напрямок. Ми звернулися до місцевих, вони сказали, що це дійсно морг, з якого виносять тіла хлопців" — сказав уповноважений.

Водночас він зауважив, що існує проблема зберігання знайдених тіл, бо буває, що нема в наших моргах, де залишити тіла.

"І це питання вирішується завдяки МКЧХ, які допомагають нам знаходити рефрижератори. Бо ДНК робиться деякий час і ми не можемо віддати тіла, доки ДНК експертиза не підтвердить це, якщо рідні не впізнали загиблого, за якимись там ознаками. Це болюче питання, але воно вирішується. І з залізничними вагонами, які мають рефрижератори. Зараз триває велика робота, хто зможе оплатити послуги оцих рефрижераторів", — сказав Котенко.

Він наголосив, що держава робить все можливе для того, щоб якомога швидше знайти всіх безвісти зниклих.

Начальник центрального управління цивільно-військового співробітництва генерального штабу ЗСУ Володимир Лямзін зазначив, що пошукові групи обстежили майже 600 локацій.

"З початку повномасштабного вторгнення, трохи менше, ніж півтисячі наших оборонців було знайдено саме нашими військовими групами, і трохи більше півтисячі тіл окупантів", — сказав він.

Раніше Котенко повідомив, що в Україні станом на сьогодні зниклими безвісти вважають близько семи тисяч військових.

"Ми розраховуємо на те, що ті люди, яких ми розшукуємо як зниклих безвісти, вони все ж полонені. У нас є статистика, 60-65% зниклих безвісти це живі люди, які перебувають у полоні, а інші, на жаль, — загиблі", — сказав він.

З січня 2023 року в Україні запровадили новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Громадяни України можуть звертатися до уповноваженого щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території РФ або на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте також

Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

На початок