Жінка, яка здала позиції ЗСУ на Чернігівщині за 6 тисяч гривень, розповіла, чому вона це зробила

Жінка, яка здала позиції ЗСУ на Чернігівщині за 6 тисяч гривень, розповіла, чому вона це зробила

Жінка, яка здала позиції ЗСУ на Чернігівщині за 6 тисяч гривень, розповіла, чому вона це зробила
Фото: Gettyimages

Допомагала росіянам, бо не мала грошей і боялась за свою сім’ю. Про це 21 квітня на засіданні у Чернігівському районному суді сказала жителька села Жукотки. Її обвинувачують у передачі росіянам інформації про розташування і діяльність підрозділів Збройних сил України влітку 2022 року.

Мати чотирьох дітей, під час судового засідання розказала, як почала спілкуватися та передавати інформацію чоловікові, на ім'я Іван, номер телефону якого був російським.

"Мені почали приходити повідомлення, від кого саме, мені не відомо. Звідки вони знали моє ім’я? Звернулися офіційно, Надія Дмитрівна, хочемо, щоб ви нам допомагали", — сказала підозрювана.

Як розповіла жінка, їй з невідомого російського номера запропонували шукати позиції українських військових та надсилати їх координати та фотографії.

За словами прокурора Чернігівської обласної прокуратури Костянтина Цуцола, правоохоронці задокументували випадки передачі інформації про пересування військовослужбовців ЗСУ, розміщення блокпостів та місця перебування українських військових підозрюваною.

Матір 4-х дітей, яку судять у Чернігові, розповіла, чому допомагала росіянам
Прокурор Чернігівської обласної прокуратури Костянтин Цуцол. ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)

За інформацією слідства, за свою роботу вона отримала 6000 гривень. З вересня 2022 року жінка, перебуває у Чернігівському СІЗО. Підсудна, у залі суду, розповіла, що на перше повідомлення про співпрацю, яке надійшло з російського номера, вона відповіла відмовою. За два дні, до її дому прийшов невідомий чоловік (жінка продає їжу вдома, — ред.). За її словами, чоловік прийшов, щоб купити води. Але потім почав їй погрожувати.

“Поки я рахувала решту, він сказав, що я маю погодитись на те, що мені пропонують. Інакше це може загрожувати моїй родині”, — розповіла підозрювана.

Окрім цього, жінка повідомила, що співпрацювати вона вирішила не тільки через погрози.

"Так склалось, що матеріальне становище тяжке, тому що нема роботи. Від держави я отримувала на молодшу дитину невелику суму", — зазначила підозрювана.

Інформацію про місце розташування та переміщення українського війська з повідомлень, надісланих Івану, вона називає не зовсім правдивою.

"Я затягувала таким чином час, надати відповіді їм таким чином, щоб не зашкодило нікому, бо я розуміла, дійсно, що там знаходиться в будинку …. є штаб, що дійсно є військові, але я не могла підтвердити їм цю інформацію. Тому, я затягнула час і написала їм, що у будинку знаходиться тільки кухня".

Прокурор Костянтин Цуцол розповів, що під час аналізу повідомлень, стало зрозуміло, що надана підозрюваною інформація про розміщення ЗСУ відповідала дійсності. Наступне засідання у цій справі відбудеться 19 травня.

Як відбувалося попереднє засідання суду, детальніше у нашому відео.

Читайте також

Російському військовому, який стріляв у жителів села Сибереж, що на Чернігівщині, повідомили про підозру

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок