У Києві зібрали та відправили на утилізацію 100 кг медичних відходів

У Києві зібрали та відправили на утилізацію 100 кг медичних відходів

У Києві зібрали та відправили на утилізацію 100 кг медичних відходів
Контейнер для різних категорій відходів Фото: КМДА

Комунальне підприємство "Київкомунсервіс" зібрало та відправило на утилізацію близько 100 кг використаних та прострочених медичних препаратів. Їх збирали у спеціальні контейнери, а утилізовані вони, як того вимагає технологія, у спеціальній установці з температурним режимом до 1100 градусів за Цельсієм. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, кілька тижнів тому за допомогою волонтерської організації у столиці зібрали, повторно заправили та передали на фронт понад 300 одиниць туристичних газових балонів. Їх продовжують збирати у спеціальні помаранчеві контейнери. Також продовжується збір небезпечних відходів — ламп, термометрів та батарейок.

"Окремо впроваджуємо проєкт утилізації медичних препаратів, оскільки їх безпечна утилізація потребує спеціальної технології з відповідним температурним режимом. Тому зібраний обсяг переданий на переробку підприємству, що має відповідну ліцензію та технічний ресурс",— каже Пантелеєв.

У КМДА нагадують, що здати використані та прострочені медичні препарати у столиці можна в контейнери, що розміщені за адресами:

  • б-р Лесі Українки, 28
  • вул. Федорова, 2а
  • вул. Мечникова, 8
  • вул. Басейна, 7
  • вул. Івана Франка, 30

Що відомо про контейнери для небезпечних відходів у столиці

У січні 2023 року кияни здали на утилізацію більш як півтори тонни відпрацьованих батарейок, 177 непошкоджених ртутних термометрів і майже 3 тисячі енергоощадних ламп. Їх викидали у спеціальні помаранчеві баки для небезпечних відходів.

У столиці діють понад 200 контейнерів, куди можна здати використані небезпечні відходи, зокрема відпрацьовані батарейки.

У Києві з кінця лютого почали збір використаних туристичних газових балонів у населення. Порожні балони повторно заправлятимуть паливом і відправлятимуть на потреби Збройних Сил України. Жителів столиці просять викидати використані газові балони у помаранчеві контейнери для небезпечних відходів, в отвір для батарейок.

Читайте також

Рівень води в річці Дніпро у Києві зменшився на 13 сантиметрів

Ізраїль у Києві випробує "розумну" систему сповіщення про ракетні удари

Вибір редакції

На початок