20 квітня на території трьох областей України, зокрема, Житомирської провели 21 санкціонований обшук. Слідчі дії тривали у рамках кримінального провадження щодо підробок марок акцизного податку та незаконного продажу алкогольної продукції. Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.
За її словами, слідство встановило, що злочинну схему у сфері господарської діяльності розробила для власного збагачення група людей з семи жителів Житомирської, Харківської та Київської областей.
"Протягом 2022 – 2023 років вони виготовляли підроблені марки акцизного податку та використовували їх у подальшому на алкогольних напоях сумнівної якості, які реалізовували у значних масштабах, – каже Тетяна Гоша. – З Харкова, де розташований своєрідний оптовий склад, фальсифікат доставляли до Житомира для роздрібної торгівлі".

Тетяна Гоша каже, що злочинна діяльність приносила мільйонні прибутки.
"20 квітня обласна прокуратура спільно зі слідчими поліції області у Житомирі, Харкові та Білій Церкві провела понад 20 обшуків за місцем проживання членів групи, у торгових точках, складських приміщеннях та автомобілях, де зберігалася приготовлена для продажу алкогольна продукція. Під час обшуків виявили та вилучили понад 15 тонн фальсифікованого алкоголю орієнтовною вартістю близько півтора мільйона гривень, майже 800 тисяч гривень готівки, банківські картки, робочі ноутбуки, мобільні телефони, банківські картки, чорнові записи, транспортні засоби, якими перевозили алкоголь", – каже Тетяна Гоша.

За словами Тетяни Гоші, нині готуються клопотання до суду про накладення арешту на вилучені товарно-матеріальні цінності.


За інформацією речниці Головного управління Нацполіції у Житомирській області Алли Ващенко, у Житомирі склад-лабораторія була облаштована у приватному недобудованому обійсті.
"Слідчі та експерти поліції виявили в одному підсобному приміщенні заготовлену порожню тару – сотні пластикових пляшок, а в іншому (на горищі) – бочки зі спиртовмісною рідиною. Готова ж продукція, розфасована для транспортування, зберігалася в іншій будові обійстя", – розповіла Алла Ващенко.

Тривають слідчі дії щодо встановлення усіх обставин. Попередня кваліфікація події – стаття 199"Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів" Кримінального кодексу України.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: