Армія РФ продовжує атакувати мирне населення Очакова на Миколаївщині з метою помсти — речниця Сил оборони півдня

Армія РФ продовжує атакувати мирне населення Очакова на Миколаївщині з метою помсти — речниця Сил оборони півдня

Армія РФ продовжує атакувати мирне населення Очакова на Миколаївщині з метою помсти — речниця Сил оборони півдня
Правоохоронці фіксують наслідки обстрілів Очакова, 20 квітня 2023 року. Фото: Національна поліція

Російська військові станом на 21 квітня продовжують підтягувати озброєння на Кінбурнський півострів через суходільний коридор з Херсонщиною. Армія РФ атакує цивільні квартали Очакова з метою помсти.

Про це в телемарафоні "Єдині новини" розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

"Російська війська намагаються поновити свої позиції, використовуючи суходільний коридор. Підтягують озброєння та намагаються атакувати та мститися місцевим мешканцям Очаківщини через те, що війська РФ потерпають від ударів по своїх позиціях", — сказала Наталія Гуменюк.

Протягом 20 квітня російська армія п'ять разів завдала ударів по місту Очаків та узбережжю. Зі слів Гуменюк, удари по реакційній зоні говорять про неможливість початку курортного сезону у 2023 році на півдні України.

"Ворог намагається атакувати чисто мирне населення, посеред міста прилітають снаряди. Знову таки під ударом рекреаційна зона, це все говорить про те, що узбережжя є зоною небезпеки, тобто розгортати курортний сезон на півдні є недоцільним", — розповіла керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь".

Що відомо

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

Морські пляжі в межах Миколаївської області цього року не відкриватимуть для відпочинку

Хліб — наше життя: жителі села Партизанське на Миколаївщині чекають на розмінування

До 20 км автономним ходом: у Миколаєві триває модернізація тролейбуса, пошкодженого російськими обстрілами

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок