Хворобу Лайма діагностували у 21 мешканця Львівщини: як вберегтися

Хворобу Лайма діагностували у 21 мешканця Львівщини: як вберегтися

Хворобу Лайма діагностували у 21 мешканця Львівщини: як вберегтися
pixabay

Впродовж першого кварталу 2023 року у 21 мешканця Львівської області діагностували хворобу Лайма, яку переносять кліщі. Усі інфіковані віком старше, ніж 18 років. Про це у коментарі Суспільному повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.

Як уточнила епідеміологиня, серед тих хто захворів, є мешканці Львова та області. Впродовж 2022 року на Львівщині захворіли на хворобу Лайма 278 людей. З них 22 дітей до 17 років.

Піки активності кліщів щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень, розповіли у Першому медоб'єднанні Львова.

Як уберегти себе від укусів:

  • у зелених зонах носити закритий, щільний, світлий одяг та головний убір;
  • використовувати спреї та креми, які відлякують саме цих комах;
  • після прогулянки перевіряти одяг та тіло на наявність кліщів.

Якщо людина виявила кліща на своєму тілі, слід звернутися до найближчого травмпункту. Медики не радять витягувати кліща самостійно через ризик його неповного видалення.

"Зараження малоймовірне, якщо кліщ пробув на шкірі менше 24 годин. Якщо довше, то зверніться до сімейного лікаря. За потреби, він порекомендує вам провести імуноферментне дослідження крові на виявлення антитіл до бореліозу, або інші обстеження, та може призначити профілактичний прийом антибіотиків. Якщо кліща ви все ж дістали самостійно, а з часом помітили погіршення самопочуття, потрібно негайно звернутись до лікаря", — пояснюють у Першому медичному об’єднанні Львова.

До найбільш поширених симптомів хвороби Лайма належать:

  • червоні плями на будь-яких ділянках шкіри;
  • біль у м’язах та суглобах;
  • головний біль;
  • лихоманка;
  • труднощі з концентрацією уваги та порушення сну.

Починається прояв хвороби з почервоніння шкіри — еритеми у вигляді круглої плями в колі. При пізньому зверненні до медиків, інфекція може вразити не лише шкіру, а й нервову систему, опорно-руховий апарат та серце.

Лікування має відбуватися під контролем лікаря-інфекціоніста.

За даними ВООЗ, щороку на інфекції, які передаються кліщами, хворіє від 5 до 12 тисяч європейців. В Україні поширені хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт, які трапляються у теплий період року і співпадають із активністю іксодових кліщів.

Читайте також

Хвороба Лайма і кліщовий енцефаліт: все, що треба знати про ці інфекції

На початок