У Ромнах відбувається відбір майбутніх випускників – кандидатів на навчання у військових вишах. Юнаки та дівчата мають продемонструвати фізичну підготовку. Всі вони обрали різні військові спеціальності.
“Буду йти по стопах свого рідного батька, який загинув на війні. До цього я навчався в кадетському корпусі в Харкові. Обидві мої бабусі проти. Будемо потихеньку налаштовувати їх”, – говорить випуск Валерій.
“Мій батько льотчик-штурман, літав на бомбардувальнику Су-24. Буду поступати в ХНУПС – Харківський національний університет Повітряних Сил на льотчика-винищувача”, – ділиться планами випускник Денис.

“Я подивився відео, де відбори в різні полки, наприклад, “Азов” і мені сподобалосьЯ хочу бути або піхотинцем, або правоохоронною діяльністю у Збройних силах України займатися”, – каже випускник Іван.
“Офіцер запасу або військовий перекладач. Я вважаю, це професія не поділяється на чоловічу або жіночу. Не думаю, що буде сильно важко. Звісно, будуть якісь негаразди, які треба просто подолати”, – розповідає випускниця Валентина.

Нормативи, які здаватимуть дівчата – вправа на прес, біг 1 км та віджимання. Останнє, говорить Валентина, вважає для себе найважчим.
“Я думаю, треба потренуватися і все буде добре”, – додає дівчина.
Хлопці мають впоратися з бігом на дистанцію у 3 км та 100 м і підтягнутися на перекладині щонайменше 15 разів.

Цього разу здають нормативи 12 хлопців і 12 дівчат. Результати перерахують в бали, занесуть в особові справи абітурієнтів та передадуть у виш, в який вступатимуть діти, розповідає заступник начальника Роменського територіального центру комплектування Сергій Кузьменко.
“В цьому році, в порівнянні з минулим роком у нас кандидатів на вступ трішки більше. Навіть не трішки, а у два рази більше. Потрібно прибути до нас – у роменське ТЦК та СП, там ми розповімо, що необхідно далі робити, які потрібно документи, як пройти медичний огляд”, – зазначає заступник начальника Роменського територіального центру комплектування Сергій Кузьменко.
За його словами, роменські випускники ще мають можливість звернутися до територіального центру комплектування. Оформлення на вступ до військових вишів триватиме ще місяць. Сергій Кузьменко додає, що сьогоднішні нормативи здали всі 24 кандидати.

Вищі військові навчальні заклади України (за даними пресслужби Сумського обласного ТЦК):
- Харківський національний університет Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.
- Національна академія Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного (м. Львів).
- Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова.
- Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
- Військова академія (м. Одеса).
- Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету "Харківського політехнічного інституту".
- Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. героїв Крут.
- Інститут Військово-Морських Сил Національного університету "Одеська морська академія".
- Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
- Національний університет оборони України імені Івана Черняховського (Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій).
Що відомо
- Центри комплектування приймають заяви на вступ до вишів на військові спеціальності: які умови.
- Для чого потрібне приписне посвідчення та як його отримати — пояснюють у Сумському обласному терцентрі комплектування.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram