Стало відомо, хто ремонтуватиме Хаджибейську дамбу в Одесі за 62 мільйони гривень

Стало відомо, хто ремонтуватиме Хаджибейську дамбу в Одесі за 62 мільйони гривень

Стало відомо, хто ремонтуватиме Хаджибейську дамбу в Одесі за 62 мільйони гривень
Дамба Хаджибейського лиману. Фото: Одеська міськрада

Проводити капітальний ремонт та стабілізацію стану аварійних ділянок дамби Хаджибейського лиману буде ТОВ "Ростдорстрой". 20 квітня управління капітального будівництва Одеської міськради, яке є замовником робіт, на платформі державних закупівель Prozorro опублікувало повідомлення про намір укласти угоду саме з цією компанією.

За даними на Prozorro, тільки "Ростдорстрой" подав пропозицію щодо ремонту Хаджибейської дамби. Роботи компанія готова виконати за 62 192 956 гривень. Це на 162 тисячі гривень менше від суми, у яку оцінило ремонт міське управління капітального будівництва.

ремонт Хаджибейська дамба
Угоду на протиаварійний ремонт дамби Хаджибейського лиману хочуть укласти з ТОВ "Ростдорстрой". Фото: скріншот з сайту Prozorro

Згідно тендерної документації, ремонтувати будуть п’ять ділянок дамби, загальна довжина яких 600 метрів. Список робіт по кожній з них майже однаковий: демонтаж частини старих конструкцій, укріплення відкосу дамби, улаштування хвилевідбійних блоків. Закінчити всі роботи мають до кінця 2024 року.

Зазначимо, що це друга спроба міськради провести протиаварійні роботи на Хаджибейській дамбі. Аналогічний тендер, але на 27 мільйонів гривень, управління капітального будівництва провело у грудні 2021 року. Тоді також виграла компанія "Ростдорстрой", але в листопаді 2022 року договір розірвали. З 2021 року ціна на ці роботи зросла на понад вдвічі.

Одним із співвласників ТОВ "Ростдорстрой" є депутат Одеської міськради від партії "Довіряй ділам" Юрій Шумахер. Ця компанія займалася в Одесі капремонтами вулиць Преображенської, Софіївської, Черняховського, Новощепного ряду, узвозу Маринеско. Зараз вона ремонтує Деволанівський узвіз.

Що відомо

  • За даними мерії, дамба Хаджибейського лиману з 2003 року перебуває в аварійному стані. У разі її прориву буде затоплено приблизно 23 квадратних кілометри, серед яких залізнична гілка, понад 50 підприємств і організацій, зокрема нафтопереробні підприємства, Одеська ТЕЦ, навчальні установи і пологовий будинок. Також прорив дамби може порушити енергозабезпечення, водопостачання і водовідведення Суворовського району Одеси й центральної частини міста.
  • У березні із міського фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 7,2 мільйона гривень на ремонт двох дренажних станцій дамби Хаджибейського лиману.
  • У серпні 2021 року Кабмін погодився допомогти з укріпленням Хаджибейської дамби. Для цього Одеська ОДА разом із "Укравтодором" та Одеською міською радою мали провести технічне обстеження конструкції, визначити актуальний стан та скласти перелік необхідних для ремонту та укріплення заходів.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок