На Тернопільщині працюватимуть мобільні бригади з вакцинації

На Тернопільщині працюватимуть мобільні бригади з вакцинації

На Тернопільщині працюватимуть мобільні бригади з вакцинації
Суспільне Тернопіль

Під час Всесвітнього тижня імунізації населення з 24 по 28 квітня в області працюватимуть мобільні бригади з вакцинації. Про це Суспільному на брифінгу розповіла директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксана Чайчук.

За її словами, вакцинальні автобуси виїжджатимуть у громади. Зокрема в Шумську, Заліщицьку, Чортківську, Теребовлянську, а також проводитимуть імунізацію у Тернополі. Для цього використають автобуси, які центр отримав від Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Це автобуси обладнані всім необхідним для того, щоб можна було перевозити малорухомі верстви населення до пунктів щеплень, або проводити в цьому ж автобусі щеплення на місці. Також ми отримали бус-рефрижератор для перевезення імуно-біологічних препаратів".

На Тернопільщині працюватимуть мобільні бригади з вакцинації
Брифінг на тему вакцинації. Суспільне Тернопіль

Мобільні бригади працюватимуть у громадах з 10 години ранку. Щоб скористатися їхніми послугами потрібно мати з собою паспорт, також підійде застосунок "Дія".

"У цьому автобусі буде працювати сімейний лікар, будуть працювати мобільні бригади, які пройшли навчання для проведення профілактичних щеплень, як рутинних, так і проти ковіду. У цьому автобусі можна буде зробити тест на гепатити В,С і на СНІД. Можна буде виміряти рівень цукру, зробити ЕКГ".

На Тернопільщині працюватимуть мобільні бригади з вакцинації
Оксана Чайчук. Суспільне Тернопіль

"Наші автобуси будуть на Театральному майдані в місті Тернополі, в Шумську на площі поблизу адміністративної будівлі, місто Чортків – центральна площа, місто Заліщики – площа біля автовокзалу і місцевого ринку, там де є велике скупчення населення, Теребовля – біля адміністративного будинку", – каже Оксана Чайчук.

Координаторка вакцинальної кампанії Марія Павельєва, розповіла, які вакцини зараз є в області:

"Що стосується коронавірусної інфекції, то на сьогоднішній день у нас наявна вакцина "Коронавак", є вакцина "Янсен", і "Комірнаті" дитяча, тобто для дітей з 5 до 11 років. І також є "Комірнаті", або як називають "Пфайзер". Що стосується рутинної вакцинації, ми також буквально вчора отримали вакцини, тобто, по-суті у нас є всі наявні вакцини, як для профілактики туберкульозу, вірусного гепатиту В, є комбіновані вакцини".

На Тернопільщині працюватимуть мобільні бригади з вакцинації
Марія Павєльєва. Суспільне Тернопіль

"Ми бачимо, що останніми роками ріст захворюваності на туберкульоз зростає, і хворіють не тільки люди старшого віку чи люди з тих категорій, які є більш вразливими. Туберкульоз молодшає. Хворіють діти підлітки. Тому це також викликає занепокоєння. Також в нашій області зареєстрований спалах кору вже в цьому році. Кір має тенденцію до поширення кожних 4-5 років. І таким роком, початком підйому є 2023 рік", – розповіла директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксана Чайчук.

Читайте також

На початок