П’ять тисяч споживачів на Миколаївщині залишаються без газопостачання – "Миколаївгаз"

П’ять тисяч споживачів на Миколаївщині залишаються без газопостачання – "Миколаївгаз"

П’ять тисяч споживачів на Миколаївщині залишаються без газопостачання – "Миколаївгаз"
Автомобіль газової служби. Бригада відновлює мережу газопостачання. Миколаївщина, 2023 рік. Фото: Олександр Гордієнко

Станом на квітень за даними обласної військової адміністрації від початку повномасштабного російського вторгнення на Миколаївщині зруйновано частково або повністю понад 17 тисяч цивільних об’єктів. Найбільше пошкоджень зафіксовано на газових мережах та обладнані. Без послуги газопостачання в області залишається майже п'ять тисяч абонентів.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ "Миколаївгаз" Ірина Крісанова.

На момент визволення Херсона, що сталося 11 листопаді 2022 року, на території Миколаївської області 17 населених пунктів залишалися в окупації, або в "сірій зоні" під постійними обстрілами. Станом на 18 квітня 2023 року, за словами Крісанової, у восьми населених пунктах газопостачання відновлено.

"Є такі села, наприклад, Мирне, Партизанське, де відновлення газопостачання відбудеться після того, як центральна влада прийме рішення щодо відновлення самих населених пунктів, оскільки там зруйновано 90 відсотків житлового фонду", — розповіла Ірина Крісанова.

"Миколаївгаз", каже Крісанова, співпрацює з головами сільських, селищних рад. Представники місцевої влади збирають списки, централізовано передають підприємству і бригада виїжджає на відновлення. При таких роботах відбувається і заміна лічильників.

"За кожною адресою за запитом клієнта виїжджає наша метрологічна служба, щоб замінити лічильник. Маємо випадки, коли вибуховою хвилею були пошкоджені внутрішні механізми, що оком не видні, але прилад буде працювати некоректно. Тому цей комплекс заходів виконується одночасно із пуском газу клієнтам", — розповіла Ірина Крісанова.

Станом на квітень 2023 року фахівці підприємства продовжують працюють в селах Прибузьке, Лимани, Лупареве, Шевченкове, де зафіксована велика кількість пошкодженого обладнання. Бригади здійснюють зварювальні роботи з заміни газопроводів.

П’ять тисяч споживачів на Миколаївщині залишаються без газопостачання – Ірина Крісанова
Пошкоджене через ведення бойових дій обладнання підприємства "Миколаївгаз". Фото: Олександр Гордієнко

"Газопровід, що прокладений вулицею села чи селища, це лише частина системи газопостачання, оскільки обладнання газу високого, середнього тиску може розташовуватись у полях, біля "сірих зон". Великий ризик підриву техніки, травмування наших співробітників. Ми співпрацюємо з бригадами з розмінування", — говорить Ірина Крісанова.

За словами Ірини Крісанової, найнапруженіша ситуація в Очаківській громаді. Очаківська дільниця АТ "Миколаївгаз" продовжує працювати, аварійна служба, служба експлуатації мереж намагається оперативно усунути всі пошкодження, населення в Очакові з газом. Але капітальний ремонт, заміна газопроводів будуть відбуватись при тиші, після визволення Кінбурнської коси.

"Маємо значні руйнування мереж після вибухів. Є райони, де зараз люди не проживають. Поки про відновлення газопостачання там не йдеться. Бригади фіксують всі влучання і рішення будуть приймати, коли громади будуть в повній тиші і безпеці", — говорить Ірина Крісанова.

За словами Ірина Крісанової, підприємство задля відновлення газопостачання заздалегідь робило аварійний запас матеріалів. Компанія має власні заводи з виробництва обладнання, які можуть оперативно виконати постачання необхідних матеріалів.

Читайте також

Рік без питної води: як "Миколаївводоканал" вирішує технічні потреби

Війська РФ вчергове обстріляли Очаків на Миколаївщині

Звинувачують у колабораціонізмі. У Центральному районному суді розглядали справу миколаївця

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок