Київрада звернулася до Уряду і РНБО розірвати з УПЦ МП договорів оренди

Київрада звернулася до Уряду і РНБО розірвати з УПЦ МП договорів оренди

Київрада звернулася до Уряду і РНБО розірвати з УПЦ МП договорів оренди
Засідання Київради 20 квітня 2023 р. Фото: Київрада

Київська міська рада звернулась до Кабміну та РНБО з проханням вжити невідкладних заходів щодо припинення з УПЦ МП договорів оренди або користування культовими спорудами, які перебувають у державній власності.

Таке звернення підтримали сьогодні, 20 квітня, на пленарному засіданні Київради 80 депутатів.

Релігійні громади, які пов'язують в Україні з російською православною церквою, це передусім осередки УПЦ МП, які досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством, сказав депутат від фракції "Солідарність" Вадим Старожук. За його словами, експертиза, проведена відповідно до рішення РНБО, встановила, що УПЦ МП так і не розірвала зв'язок з РПЦ.

"Розірвання договорів оренди або користування на будівлі, які перебувають у державній власності з осередками церкви держави-окупанта буде мати позитивний вплив на суспільство, захист державних інтересів України. Це дозволить зменшити вплив Росії на релігійну ситуацію в Україні та забезпечить дотримання законів", – додав Вадим Сторожук.

Що відомо про події навколо Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ (МП) розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати під час перебування там УПЦ (МП).

Читайте також

"Московський патріархат": чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

На початок