Встановили пересувний пункт: як на Черкащині рятують від паводка

Встановили пересувний пункт: як на Черкащині рятують від паводка

Встановили пересувний пункт: як на Черкащині рятують від паводка
Суспільне Черкаси / водопіллля у Прохоровці на Черкащині квітень 2023

У Прохорівці на Черкащині велика вода підтопила двори та городи. Нині на місці, звідки вода зайшла у село, рятувальники встановили "загату" із мішків з піском. Пересувний пункт для моніторингу ситуації із підтопленням в області, встановили у Каневі, розповів перший заступник начальника управління ДСНС області Андрій Хижняк.

Киянин Валерій Цвентух переїхав у Прохорівку у 90-их. Із того часу велику воду бачить вперше. Чи завдасть вода шкоди городині, вважає, залежатиме від того, скільки вона стоятиме.

"Вода була по пів городу, зараз почала вже відходити. Якщо не довго буде, то не пропаде у мене нічого, а от в людей точно пропаде, те, що посадили. От все далі затоплено, бачте, човен, у сусідів — все затоплене під саму хату", — показав пан Валерій, куди підійшла вода.

Така ж ситуація і в інших сусідів. Ані вийти з подвір’я, ані проїхати більшість місцевих не можуть, бо затопило вулиці. Аби уникнути повторного підтоплення вони взялися укріплювати берегову смугу, розповів житель села Анатолій Бублик.

"Розпочали будувати цю дамбу місцеві хлопці, спочатку було п’ять, потім додалися до 10 осіб, купили мішки, а вчора приєдналися до нас ДСНС і дуже добре нам допомогли в цьому питанні".

водопіллля на Черкащині квітень 2023
Суспільне Черкаси / водопіллля у Прохоровці на Черкащині квітень 2023

Затоплені городи і забруднена вода: наслідки водопілля у Ліплявській громаді на Черкащині

Нині на місці, звідки вода зайшла у село, близько п’яти сотень мішків із піском, пояснив рятувальник Богдан Коцар.

"Ми думаємо, що цього рівня буде достатньо для того, щоб втримати воду", — пояснив Богдан Коцар.

За тим, де потрібна допомога рятувальників та спецтехніки, відтепер стежать рятувальники у пересувному пункті, додав перший заступник начальника головного управління ДСНС області Андрій Хижняк:

"Від евакуації й до підвезення будь-якої питної води, продуктів, інших речей, до будівництва певних дамб, які не дозволяють воді рухатися далі. хто до нас звертається, хто телефонує на лінію «101», «112», ми надаємо всім допомогу і хто потребує евакуації, таких у нас близько 11 осіб, яких вже відселили, і близько 20 осіб евакуювали".

водопіллля на Черкащині квітень 2023
Суспільне Черкаси / водопіллля у Прохоровці на Черкащині квітень 2023

Пункт управління забезпечений оргтехнікою, зв’язком та необхідними ґаджетами. Працює цілодобово, пояснив Андрій Хижняк. Стежити тут можуть за ситуацією по всій Україні. Нині відстежують стан підтоплення в області.

"Підтоплення станом на 19 квітня ми маємо в Черкаському районі — Келеберда, Прохорівка, Сушки, Золотоніський район — це Матвіївка. Ще у Черкаському районі — Хрещатик і Межиріч, Кононча, Хмільна, Хутір. Там відбулося підтоплення житлових будинків, сільгоспугідь і прибудинкових територій", — пояснив Андрій Хижняк.

За останні два дні вода відійшла на 15-20 см, розповів керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

"Нині затоплено: загальна кількість — 40 житлових і дачних будинків, прибудинкові території це 153 одиниці, сільськогосподарських угідь затоплено 477 гектарів, що досить велика цифра, але не критична".

водопіллля на Черкащині квітень 2023
Суспільне Черкаси / водопіллля у Прохоровці на Черкащині квітень 2023

Нині в області очікують погіршення ситуації, говорить Ігор Табурець, тому до роботи долучені необхідні служби та управління.

"Ми маємо два пересувних пункти управління ДСНС, чотири бригади мобільних патруля, які системно кожні чотири години контролюють підвищення рівня води, збирають інформацію щодо постраждалих".

За словами керівника ОВА, наразі, згідно з прогнозом, очікують, що максимум буде досягнутий на Чернігівщині. Ситуація далі залежатиме від скиду води на різних рівнях.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок