Використання модульних котелень у Миколаєві. Що відомо

Використання модульних котелень у Миколаєві. Що відомо

Використання модульних котелень у Миколаєві. Що відомо
Модульні котельні. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Під час 2022 — 2023 опалювального сезону 13 мобільних модульних котелень стали резервним джерелом теплопостачання в Миколаєві. Вони забезпечували теплом частину міста, це більше ніж 20 тисяч абонентів "Миколаївоблтеплоенерго".

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор підприємства Микола Логвінов.

За словами Логвінова, мобільні котельні пропрацювали півтора місяця і слугували резервним джерелом теплопостачання.

"При температурі зовнішнього повітря біля нуля ці котельні дозволяють надавати якісну послугу населенню міста Миколаєва. Вони швидко монтуються, у них гарна ефективність, вони працюють в автоматичному режимі і не потребують людського втручання", — сказав Логвінов.

Станом на 20 квітня, за словами Логвінова, скільки вдалося заощадити, використовуючи котельні, не рахували.

"От давайте наступний сезон буде і ми точно порахуємо. Але, я думаю, що точно не дорожче ніж працювати на газі. Котельні працювали на агропелетах", — розповів директор підприємства.

Микола Логвінов каже, що підприємство планує замовити через грант з державного бюджету ще близько восьми подібних котелень, але потужніших.

"Ці котельні блоки по 0,5 кілокалорій, а ми хочемо гігакалорії. І наступна генерація — вони повинні бути мультитопливні. Вони будуть працювати на всьому, що горить, бо ці заточені під агропелети", — пояснив Микола Логвінов.

За словами директора департаменту житлового комунального господарства Дмитра Бездольного, мобільні котельні мінімізували ризики, які могли виникнути через обстріли військами РФ інфраструктури Миколаєва.

"Їхній плюс, що вони багатопаливні. Тобто можна не одним видом палива з ними працювати. І знову ж таки, виходячи з їхньої назви "модульні", їх швидко можна перемістити на той чи інший об’єкт. Таким чином закриваючи важливі напрямки", — сказав Дмитро Бездольний.

Загалом опалювальний сезон 2022 — 2023 року, розповів директор підприємства Микола Логвінов, відбувся з мінімальними аваріями.

Що відомо

"Миколаївоблтеплоенерго" 18 квітня 2023 року отримало від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) три блочно-модульні котельні: дві потужністю 350 кВт та одну — 500 кВт. Їх використовуватимуть як резервне джерело теплопостачання для медичних закладів Миколаєва.

Придбання та передача мобільних котелень здійснені в межах проєкту за фінансування Уряду Данії із загальним бюджетом понад 18 млн доларів.

Читайте також

Рік без питної води: як "Миколаївводоканал" вирішує технічні потреби

Як у Миколаєві облаштований громадський транспорт для людей з інвалідністю

У Миколаєві розглядають можливість створення медичних об'єднань

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок