У міськраді вважають недоречним змінювати логотип Одеси, створений студією пропутінського дизайнера Лебедєва

У міськраді вважають недоречним змінювати логотип Одеси, створений студією пропутінського дизайнера Лебедєва

У міськраді вважають недоречним змінювати логотип Одеси, створений студією пропутінського дизайнера Лебедєва
Туристичний символ Одеси "Якір-серце". Фото: Суспільне Одеса

Міськрада не буде змінювати логотип та шрифти Одеси, створені студією прокремлівського дизайнера Артемія Лебедєва, який виступає за захоплення Одеси Росією. Робити нову айдентику економічно невигідно, повідомив в.о. директора Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Іван Ліптуга, який є співвласником прав на бренд.

У майбутньому символ Одеси та основні елементи, такі як шрифти, патерни та каліграфічні елементи, а також оновлять форму, але кардинальних змін не буде, адже люди не асоціюють цей символ з Росією, сказав Ліптуга. Він вважає, що змінювати логотип міста недоречно.

Послугами студії Лебедєва скористалися через те, що конкурс, який проводили у 2012, результатів не приніс.

"Студія це велика структура, яка до недавнього часу мала свій офіс в Україні, в Києві, і дуже багато зробила проєктів для багато гучних імен у нашій країні, які і до сьогоднішнього дня користуються цим дизайном. У студії були певні працівники, які працювали над дизайном, але то був швидкий дизайн, який був прийнятий містом, і з 2012 року студія ніколи не мала нічого спільного із просуванням і розвитком цього символу в Одесі", — сказав він.

Ліптуга також зазначив, що із символом Одеси люблять фотографуватися туристи, а подібні скульптури дарують містам-побратимам.

"Символ "Якір-серце" і цей бренд один із кращих прикладів, коли логотип і його елементи стали настільки гармонійно інтегрованим в простір міста, що нема сьогодні ні на пострадянському прикладі, ні в багатьох інших країнах таких комплексних рішень".

Що відомо про скандал із символом Одеси

Права на логотип міста належать порівну Івану Ліптузі, чинному в.о. директора Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції, та одеському комунальному підприємству "Туристичний інформаційний центр". Сам Ліптуга у 2019 році брав участь у розробці туристичного бренду невизнаного Придністров'я разом з Лебедєвим.

У липні 2022 року Ліптуга коментував Суспільному прохання депутатів прибрати логотип Одеси, зроблений Лєбєдєвим. За його словами, добре виконував свою функцію усі 10 років. Більшість людей не цікавились хто його розробляв, коли, навіщо і не асоціює його із чиїмось конкретним ім'ям.

У міськраді вважають недоречним змінювати логотип Одеси, створений пропутінським дизайнером Лебедєвим
Скульптура "Якір-серце", створена на основі логотипу Одеси та Артемій Лєбєдєв. Колаж: Суспільне Одеса

21 березня СБУ повідомила про підозру російському блогеру та дизайнеру Артемію Лебедєву за ч. 3 ст. 436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників Кримінального кодексу України. Він після захоплення росіянами Запорізької АЕС у червні 2022 року приїхав на об'єкт та зняв звідти репортаж.

У Державному агентстві з розвитку туризму прокоментували російське походження логотипа Одеси, автором якого є студія Артемія Лебедєва. Як повідомила Суспільному голова агентства Мар'яна Олеськів, Україна не може бути представленою на державному рівні із логотипом, намальованим російським пропагандистом, якому оголосила підозру СБУ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок