Мер французького міста Фюмель пообіцяв допомогти технікою Конотопу на Сумщині

Мер французького міста Фюмель пообіцяв допомогти технікою Конотопу на Сумщині

Мер французького міста Фюмель пообіцяв допомогти технікою Конотопу на Сумщині
Мер міста Фюмель Жан Луї Костес та Артем Семеніхін, квітень 2023 року/Фото: Суспільне Суми

Допомогти Конотопу, що на Сумщині, з комунальною технікою пообіцяв мер французького міста Фюмель Жан Луї Костес. Він відвідав Сумську область 19 квітня. Зустріч відбулася у рамках Міжнародного саміту громад і регіонів.

Трамвайне депо – одне з тих місць, що відвідав мер французького муніципалітету Фюмель Жан Луї Костес у Конотопі.

Мер французького міста Фюмель пообіцяв допомогти технікою Конотопу на Сумщині
м. Конотоп, Сумська область, квітень 2023 року/Фото: Суспільне Суми

У лютому цього року місто отримало шість трамваїв з Польщі. Наразі трамваї переобладнують під українську ширину колій.

Мер французького міста Фюмель пообіцяв допомогти технікою Конотопу на Сумщині
Конотопське депо, квітень 2023 року/Фото: Суспільне Суми

Оновлення підприємству необхідне, розповів працівник депо з більш ніж 10 річним стажем Ігор Романенко, згадуючи про придбані у 2019 році вагони чеського виробництва:

"Якби не червоні "Татри", які були перед цим, то я думаю уже б трамвайне стало, тому що КТМ наші – залишилось їх пару штук і зараз на них запчастин немає. Вони економніші, взяти оці бандажі, ми їх десять штук ставимо, а їх вісім. У нас за добу десь 10 штук йде цих болтів, вириває. А там немає, там тільки центральна гайка, це вже плюс".

Мер французького міста Фюмель пообіцяв допомогти технікою Конотопу на Сумщині
Техніка, отримана з Варшави. Конотопське депо, квітень 2023 року/Фото: Суспільне Суми

Нині у Конотопі створюють комунальну пожежну службу, тож потребують і автомобілі, і автовишку, зазначив міський голова Артем Семеніхін.

Серед відвіданих делегацією місць – також Конотопський ліцей №2, де створили Центр перетримки вимушено переміщених осіб, розповіла очільниця закладу Олена Матвійчук. Тут для дітей організували заняття, аби відволікти та підтримати. Заклад, за її словами, має досвід роботи із грантовими програмами, тож сподіваються на співпрацю: "Війна поставила інші акценти, це і оздоровлення дітей, і навчання, коли є такі виклики і енергоефективність, і екологія. Ці питання турбують нас".

"Ми обов’язково будемо допомагати матеріально і будемо уточнювати в залежності від ваших потреб. Я помітив, що у вас є потреба в технічних питаннях, в обладнанні, будемо вирішувати це питання", — сказав мер французького міста Фюмель Жан Луї Костес та додав, що у муніципалітеті Фюмель нині проживає від 300 до 500 українських біженців. За потреби у місті готові прийняти українців ще:

"Ми надали їм житло, ми слідкуємо, щоб діти здобували освіту і якщо ще будуть українські біженці, то ми готові. Ми їх супроводжуємо і документи, які робляться 3-4 місяці, ми допомагаємо зробити їх за 3-4 дні, тиждень. Ми хочемо створити співпрацю з захисту українських біженців і мати можливість продовжити їм термін перебування в країні й з нашого боку все, що ми можемо — зробимо добре".

Конотоп Фюмель угода
Підписання угоди про партнерську співпрацю між містами Конотоп та Фюмель. Конотоп, Сумська область, 20.04.2023. Фото: Конотопська міська рада

"Морально-психологічна підтримка – це колосальна річ, яка нам дуже необхідна. Ну і в другу чергу, там іде співпраця між містами. І коли він зараз приїде, побачить, що тут, яка ситуація, що відбувається. Це теж для нього, скажімо так, додаткова енергія, щоб далі допомагати нашим людям. Ну і звичайно як міський голова я буду звертатися про різну вже таку технічну допомогу, по можливості я думаю, нашому місту допоможуть", — сказав Артем Семеніхін.

У підсумку мери підписали угоду про партнерську співпрацю між містами та домовились, що міська рада Конотопа звернеться з офіційним листом до керівництва французького Фюмеля з тими потребами, які є наразі у громаді.

Що відомо

  • Варшавська муніципальна трамвайна компанія Tramwaje Warszawskie у лютому 20223 року повідомила, що передасть 23 трамвайні вагони місту Конотоп.
  • У грудні 2019 року конотопському трамваю виповнилось 70 років.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок