"Клаптики добра". У Кропивницькому збирають джинсову тканину на пошиття килимків для малюків

"Клаптики добра". У Кропивницькому збирають джинсову тканину на пошиття килимків для малюків

"Клаптики добра". У Кропивницькому збирають джинсову тканину на пошиття килимків для малюків
Фото ілюстративне: Pixabay

У Кропивницькому збирають джинсову тканину, щоб пошити килимки для малюків. Це акція з апсайклінгу – перероблення старих речей на нові, розповіла Суспільному представниця команди "Team Europe Кропивницький" Вікторія Талашкевич. Килимки робитимуть в техніці печворк – клаптикового шиття. Проєкт підтримує Представництво Євросоюзу в Україні.

Виготовляти килимки з клаптиків запропонувала кропивницька майстриня Ірина Кудревич.

"Два роки тому ми вже проводили схожу акцію, – каже Вікторія Талашкевич. – Вона мала назву "Правильна джинса". Цього року до нас звернулася майстриня Ірина Кудревич. Вона хоче популяризувати мистецтво печворку. Часто саме навесні представництво ЄС підтримує всякі ініціативи. І ми вирішили подати проєкт з апсайклінгу – надання нового життя старим речам".

Джинсову тканину обрали через те що вона, яскрава, міцна і є в кожній родині.

"Є традиція дарувати килимки родинам, де народжуються діти. Туди можна посадити малюка, й він там гратиметься. У нас кожен килимок буде яскравим, з зірочками. Їх ми нашиватимемо з жовтої тканини, як на прапорі Євросоюзу".

"Клаптики добра". У Кропивницькому збирають джинсову тканину на пошиття килимків для малюків
Фото: Facebook Гончаренко центр

Синтепон, жовту тканину й нитки куплять за гроші гранту. Основний матеріал – джинсові речі – хочуть зібрати під час акції. З виготовленням килимків допоможе Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі.

"У цьому ліцеї є група з 30 волонтерок, – розповідає Вікторія Талашкевич. – Ми плануємо, що кожна волонтерка зробить по такому килимку. Розміри будуть метр на метр, тому чим більше нам принесуть джинсової тканини, тим краще. Це може бути який завгодно одяг, який ви вже не носите через те, що він, наприклад, протерся. Головне, щоб був чистий".

Килимки хочуть передати місцевим гуманітарним центрам.

"Це "Я – Маріуполь", "Територія успіху", Кіровоградський обласний центр соціально-психологічної й інші центри. Там їх вручать жінкам, які планують стати мамами", – говорить співорганізаторка акції.

Приносити джинсові речі можна до 1 травня до Гончаренко центру (Кропивницький, вулиця Велика Перспективна, 4а) щодня у будні дні з 14.00 до 18.00.

Також можна переслати поштою. Номер телефону 0503213919 (Вікторія Талашкевич), відділення "Нова пошта" №16.

Читайте також

  • Правильна джинса. У Кропивницькому шиють речі зі старих джинсів
  • Спальники замість штор. Кропивничанка у власному ательє шиє речі для військових
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок