Рівень води в річці Дніпро у Києві зменшився на 10 сантиметрів

Рівень води в річці Дніпро у Києві зменшився на 10 сантиметрів

Рівень води в річці Дніпро у Києві зменшився на 10 сантиметрів
Навчання ДСНС з подолання наслідків водопілля, 19 квітня 2023. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Станом на 10:00 сьогодні, 20 квітня, рівень води річці Дніпро у Києві біля моста "Метро" становить 9 337 сантиметрів. Це на 10 см менше, ніж вчора. Падіння рівня води в Дніпрі спостерігається вже кілька дів поспіль. Про це повідомив у Telegram начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

Але, за його словами, не зважаючи на це, все ще є затоплення заплави прирічкових територій у міській і приміській зонах. Це місця для відпочинку та садово-дачної забудови. Також можливий перелив дамби місцевого значення в заплаві річки Дніпро через затоку Підбірна.

"Аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. За прогнозами Укргідрометцентру, пік паводку очікується 22 квітня. Але очікуваний максимальний рівень водопілля на Дніпрі в межах м. Києва не несе загрози промисловим об’єктам і житловим масивам міста",— каже Попко.

Що відомо про підтоплення Києва та області

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Читайте також

Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре

Щоб подолати наслідки водопілля: у Києві стартували навчання рятувальників та комунальників

На початок