Шукають нові городи і ловлять карасів: як живе підтоплена Коробівка на Черкащині

Шукають нові городи і ловлять карасів: як живе підтоплена Коробівка на Черкащині

Шукають нові городи і ловлять карасів: як живе підтоплена Коробівка на Черкащині
Суспільне Черкаси

У Коробівці на Золотоніщині внаслідок весняного водопілля підтопило більше сотні городів, десятки дворів, погреби та поля. Найбільше вода підійшла на Великдень, розповів Суспільному староста села Сергій Кожем’яко.

Ситуацію із водою відстежує місцевий житель Олексій Безверхий. У нього власна система виміру рівня води:

"Оце палки я виставляв мітки за скільки додається води за день", – розповів Олексій.

З його слів, найбільше постраждала територія городу. Торік до травня вже все було посаджено, а цьогоріч це зробити навряд чи зможе.

"Куди ж його засаджувати, чи взагалі ми його цей рік будемо садити, як вона підійшла ця вода. Це ж глей, це ж піднімеш його і все. Вже тут немає надії, що буде якась посадка. Будемо десь щось шукати другий город садити. Це ми вже на цьому місці більше ніж 40 років, то це вперше така вода", – сказав Безверхий.

Вода у погребі з’явилася 4 дні тому. Вже набралося до чотирьох сантиметрів та рівень буде підійматися і далі, розповів староста села Сергій Кожем’яко.

"Тому, що тут, крім того, що тече дніпровська вода, ґрунтові води переповнені, і вони додають знизу. Вичерпувати немає сенсу, тому що вона набирається. Але ж ви бачите і картопля тут є і все", – староста села показав підтоплений город.

В Коробівку на Черкащині "прийшла" найвища вода за останні 40 років
Суспільне Черкаси

Дехто вже встиг обробити городи, тому затопило і посаджену картоплю. Є місця, де цього року люди зовсім не зможуть нічого посадити.

"Оця вся маса води фактично зробилася за декілька днів. Тобто дорога була перелита водою і за пару днів затопило. Ці всі масиви, городи люди обробляють і хазяйнують. Десь, можливо, до червня воно висохне, а можливо і ні", – розповів староста села Сергій Кожем’яко.

В Коробівку на Черкащині "прийшла" найвища вода за останні 40 років
Суспільне Черкаси

Постраждали цьогоріч і поля, показує пан Сергій.

"Декілька років назад люди його взяли в оренду фермери, почали розорювати. Але забули що це зона підтоплення. Фактично праворуч у нас Кременчуцьке водосховище, звідти пішла вода по каналах", – розповів староста села.

Староста села показав залишки торішніх стебел соняшника.

"В цьому році я не знаю чи тут будуть фермери працювати. Весною вони передискували, підготували землю до обробітку, ну тепер це вже для них збитково вийде".

Найбільші втрати поки що у сільського господарства.

"Зміщується зовсім цикл сільськогосподарських культур, як воно буде, що буде наразі спрогнозувати дуже важко, але надіємось, якщо наші діди садили в середині червня, ну, можливо, у нас буде ще варіант якийсь посадити тоді", – додав Сергій Кожем’яко.

На пасовищі замість корів тепер плаває риба.

"Десь днів 3-4 назад тут тільки одні дерева виглядали. Ну ви бачите хвильки, карасі себе почувають тут гарно. Худоба ще поки не вийшла на пасовище", – сказав староста.

В Коробівку на Черкащині "прийшла" найвища вода за останні 40 років
Суспільне Черкаси

Біля одного з каналів до десятка рибалок. Порівняно з минулим роком, води тут стало більше, розповідає пан Олексій.

"Люди вчора були, кажуть більше було води. Сьогодні впала вже трошки", – пояснив рибалка Олексій.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок