У Новоукраїнському районі на Кіровоградщині запускають бізнес-акселератор для розвитку підприємництва

У Новоукраїнському районі на Кіровоградщині запускають бізнес-акселератор для розвитку підприємництва

У Новоукраїнському районі на Кіровоградщині запускають бізнес-акселератор для розвитку підприємництва
Ліворуч - Олександр Корінний й Тетяна Нехайчук. Київ, 19 квітня 2023 року. Фото: Тетяна Нехайчук

У Новоукраїнському районі Кіровоградської області починає працювати бізнес-акселератор. Скористатися ним зможуть жителі усіх 13 громад. Про це Суспільному розповіла менеджерка з підготовки й реалізації проєктів і засновниця "Асоціації проєктних менеджерів України" Тетяна Нехайчук. За її словами, відбулося підписання грантової угоди на виділення двох мільйонів гривень. Гроші дають уряд Німеччини і Євросоюз.

Бізнес-акселератор – це середовище для підтримки стартапів. Тим, хто має якусь бізнес-ідею, допомагають консультаціями й грошима, і це дозволяє запустити повноцінний бізнес.

Грантову угоду підписали в Києві Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад (її очолює міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний) та Deutsche Gesellschaft für Internationale ZusammenarbeitНімецьке товариство міжнародного співробітництва працює в Україні з 1993 року над реформою державного управління, сталим економічним розвитком, енергоефективністю та захистом клімату. Контактує з урядом України й громадами за посередництва Фонду розвитку підприємництва.

"У лютому ми дізналися про те, що виграли цей грант, – розповіла Тетяна Нехайчук. – Тепер починаємо його реалізувати. Його повна назва – "Бізнес-акселератор на базі Новоукраїнської громади за темою: "Адаптивні стратегії бізнесу в умовах воєнного стану".

Проєкт триватиме упродовж шести місяців у межах Новоукраїнського району. Він охопить всі громади. Базовою стане Новоукраїнська. У цьому місті відбуватимуться основні зустрічі. Також буде онлайн-робота.

Учасників консультуватимуть з юридичних питань, навчатимуть, як складати бізнес-плани, освоювати ринок, будувати стратегію, працювати з партнерами й клієнтами, шукати гранти.

Доєднатися можуть і власники бізнесу, і ті, хто лише має такі плани.

"Відразу після повідомлення про те, що ми виграли конкурс, до мене почали звертатися люди, – розповідає Тетяна Нехайчук. – Поки це дванадцятеро підприємців. Усі дрібні фермери. Й один займається бджільництвом. Але я попросила усіх їх почекати, бо ще мав пройти час на узгодження деталей. І сам договір ще був не підписаний. А тепер у нас офіційний старт. З наступного тижня розпочинається реєстрація учасників".

Куди звертатися, щоб потрапити в проєкт, повідомлять додатково.

Читайте також

  • Хотів бути професійним фотографом. У Кропивницькому презентували виставку робіт загиблого під Бахмутом бійця з Рівнянської громади Новоукраїнського району Олександра Ткаченка
  • Бандери, Шухевича, Героїв Крут. У Новоукраїнській громаді на Кіровоградщині перейменували більше сотні вулиць
  • Зупиняють, щоб нагодувати й подякувати. Жителі сіл Олександрівка і Рубаний Міст з Новоукраїнського району безплатно годують військових у придорожньому кафе
  • Готові конкурувати на європейському ринку. Як під час війни працює молочне підприємство зі Світловодської громади на Кіровоградщині
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок