У Білорусі проводять навчання зенітно-ракетних військ

У Білорусі проводять навчання зенітно-ракетних військ

Білорусь, військові навчання
Білоруські військові запускають ракету під час навчань, 19 квітня 2023 року. Фото: Міноборони Білорусі

У Білорусі почалися тактичні навчання одного з підрозділів зенітно-ракетних військ Збройних сил Білорусі та військ ППО.

Про це повідомили у Міноборони республіки.

Навчання триватимуть з 19 по 22 квітня. За цей час військові здійснять марш у визначені райони та відпрацюють низку навчально-бойових завдань щодо прикриття військ та об’єктів критичної цивільної інфраструктури від наслідків повітряного нападу та високоточної зброї гіпотетичного противника.

Раніше Міноборони повідомляло, що з 18 по 21 квітня у Новоградському та Карелицькому районах Городенщини відбудуться командно-штабні навчання з силами територіальної оборони.

Що відомо про Білорусь і війну РФ в Україні

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022 року у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

16 січня у Білорусі розпочалися спільні льотно-тактичні навчання російської та білоруської військової авіації, які тривали до 1 лютого.

Читайте також

Контрнаступ влітку, відео страти імовірно українського військового, бої в Бахмуті. 413 день війни. Онлайн

РФ передала Білорусі "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди — Шойгу

Лукашенко на зустрічі з директором Служби зовнішньої розвідки РФ заявив про "дуже серйозні, часом неймовірні" загрози

На початок