“До цієї легенди вже звикли”: голова громади на Рівненщині про масло, яке видають за їхнє

“До цієї легенди вже звикли”: голова громади на Рівненщині про масло, яке видають за їхнє

“До цієї легенди вже звикли”: голова громади на Рівненщині про масло, яке видають за їхнє
Колаж із фото Google maps та ОВА

Історія про те, що масло видають за продукцію, виготовлену на Пустомитівському молокозаводі, для частини жителів Рівненщини — не нова. Про це у коментарі Суспільному розповів голова Гощанської громади Микола Панчук. Так він прокоментував випадок, коли в Україні зараз вилучають із продажу продукцію із вказаною адресою потужностей, яка насправді є руїною колишнього підприємства.

Чому про це говорять

18 квітня Держпродспоживслужба повідомила про продаж фальсифікованого масла з Рівненщини, яке видають за продукцію Пустомитівського молокозаводу. У різних областях органи отримали звернення щодо неналежної якості масла. Водночас там зазначили, що завод “не отримував експлуатаційного дозволу на виробництво та зберігання харчових продуктів тваринного походження”.

7 квітня спеціалісти виїжджали за адресою потужностей заводу, але встановили, що будівля “перебуває у напівзруйнованому стані, територія занедбана... за вказаною адресою виробництво не проводиться”.

“Фальсифіковану продукцію під маркою ТОВ “Пустомитівський молокозавод” виробляють на невстановлених потужностях”, — йдеться в повідомленні.

“До цієї легенди вже звикли”: голова громади на Рівненщині про масло, яке видають за їхнє
Руїни Пустомитівського молокозаводу/ОВА.

Спеціалісти передали матеріали до Нацполіції, водночас закликали уникати купівлі такого масла і повідомляли про його наявність у продажу за номером (0362) 63-36-30.

“До цієї легенди вже звикли”

Голова Гощанської громади, до складу якої входять Пустомити, Микола Панчук розповів Суспільному, що завод “Пустомити-молоко” перестав діяти у 2007 році.

“Юридична фірма закрилась і зупинила свою діяльність. А далі, в 2009 році, в тому самому селі, за тією самою адресою на вулиці Лесі Українки, 85 зареєструвалось ТОВ “Пустомитівський молокозавод”. Вже у той час приміщення були фактично зруйновані. А у 2015 році до реєстру юридичних осіб було внесено інформацію про відсутність даної юридичної особи”, — сказав Панчук.

Наразі на тому місці “зруйновано все”, додав голова:

“Електроенергія до приміщення взагалі не підведена. Подивились по РЕСу, там споживання за тією адресою взагалі немає вже давно. Тому там немає ніякого підприємства, яке займається молочною продукцією”.

“До цієї легенди вже звикли”: голова громади на Рівненщині про масло, яке видають за їхнє
Масло, яке в Держпродспоживслужбі називають фальсифікованим. Фото: сайт Рівненської ОВА

Також, з його слів, подібна історія стається не вперше:

“В місті і в Гощі цю історію дуже добре пам’ятають, коли Гощанський маслозавод закрився, і пустомитівський завод робив високоякісну продукцію, - масло і сир, - і вже після закриття на ринках ще довго продавали масло під марками цих двох заводів. Тому до цієї легенди уже в нас звикли. А тепер пройшло багато років і знову засвітились Пустомити”.

Наразі на території громади є три підприємства, які мають дозвіл на виробництво такої продукції і товар реалізують в різних регіонах України, додав Микола Панчук.

Що ж до "Пустомитівського молокозаводу", інформація про який вказана на упаковках з маслом, то жодних контактів у відкритих джерелах знайти не вдалось.

Читайте також

  • Організатору спідвейних гонок у Рівному облили машину кислотою. Він прокоментував інцидент
  • Рибу ловлять сітками: рівнянин показав, як браконьєри організували незаконний промисел
  • У Поминальну неділю збільшать кількість громадського транспорту до кладовища Нове у Рівному
  • "Щоб мали більше сил, віри й хисту": у Рівному майстриня вишиває військовим сорочки-обереги

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок