Через значні опади у Білорусі та РФ у зоні підтоплення в Україні опинились 8 областей — гідролог

Через значні опади у Білорусі та РФ у зоні підтоплення в Україні опинились 8 областей — гідролог

Ексклюзивно
Підтоплений парк "Муромець" в Києві, 18 квітня 2023 рік
Підтоплений парк "Муромець" в Києві, 18 квітня 2023 рік. Фото: Уніан

Рівень води у Дніпрі формується на території Білорусі та прилеглих областях Росії. А в грудні минулого року там випало дві норми опадів. Тому зоні ризику через підтоплення в Україні опинилися 8 областей.

Про це в ефірі Українському радіо сказав гідролог Віктор Вишневський.

"З листопада минулого року там почало випадати доволі багато опадів і територія перезволожилася. Навіть в грудні на півночі Білорусі випало дві норми опадів. Весь шар ґрунту, який міг увібрати вологу, перенаситився водою, ще й випав сніг. Тому зараз ми наблизилися до піка повені", — сказав Віктор Вишневський.

Читайте також: "Такого не спостерігали близько 50 років". В Україні через повені підтоплені будинки, поля, розмиті переправи: що відомо

За його словами найбільше від повені потерпає Полісся, особливо північна частина: Волинська, Рівненська, Житомирська, і наразі Київська області.

"Вода на полях у пів метра сходитиме дуже повільно. Вона зійде на початку або у середині травня. Тому це треба врахувати. Можливо варто замінити посівні культури на інші. Бо результати врожаю погіршаться. Термін дозрівання на цих територіях зменшиться", — каже гідролог.

Повені в Україні

В Україні спостерігається підняття рівня води, яке призвело до підтоплень у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Рівненській, Полтавській, Черкаській та Чернігівській областях. За даними Гідрометцентру, підвищення рівня води відбувається у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг.

Як повідомили у ДСНС, станом на 17 квітня гідрологічна ситуація визначалась як контрольована. Але залишаються підтоплені 1 379 дворогосподарств (Чернігівська – 474, Черкаська – 182, Дніпропетровська – 83, Полтавська – 107, Київська – 210 та Кіровоградська — 323) та 198 будинків (Дніпропетровська – 38, Кіровоградська – 87, Черкаська – 42, Чернігівська – 29 та Полтавська — 2), з них 125 дачних.

У Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено 9 тис. 138 га сільськогосподарських угідь. Порушено транспортне сполучення до 30 населених пунктів: Чернігівська – 29 та Київська – 1.

Читайте також

В низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через повені — Укргідрометцентр

"Якщо дощі йтимуть і далі, підтоплення будинків не уникнути", – фахівець про "велику воду" на Волині

"Річки стали фортифікаційними об'єктами". Експерт розповів про причини цьогорічної повені на Дніпрі

На початок