Проєкт "Посади": на Полтавщині можна отримати безплатне насіння городини та квітів

Проєкт "Посади": на Полтавщині можна отримати безплатне насіння городини та квітів

Проєкт "Посади": на Полтавщині можна отримати безплатне насіння городини та квітів
Суспільне Полтава

Безплатні набори насіння городини та квітів можуть отримати жителі Полтавщини та внутрішньо переміщені особи в рамках ініціативи "Посади". Заявки на участь у проєкті можуть подавати також пенсіонери, люди з інвалідністю та багатодітні родини, розповіла Суспільному менеджерка з комунікацій громадської організації "Еколтава" Крістіна Брігіда. За її словами, отримали понад п’ять тисяч заявок з усієї України, з них тисяча – з Полтавщини.

Малоперещепинський ліцей засаджує овочами город. Допомагають у цьому і переселенці, які проживають у закладі.

"Треба вже садити, бо тепло. Земля трішки прогрілася. Якщо пізніше садити – вона буде суха. А зараз вона волога, і треба посадити те, що можна раненько посадити – моркву, кабачки, салати", - каже переселенка з Харкова Зоя Доценко.

Проєкт «Посади»: на Полтавщині можна отримати безплатне насіння городини та квітів
Висаджування сіянців в проєкті "Посади". Суспільне Полтава

Насіння овочів та квітів отримали безплатно від громадської організації "Еколтава".

"Ініціатива «Посади». У рамках неї ми роздаємо, відправляємо безкоштовно насіння малозабезпеченим українцям.У нас є кілька категорій: внутрішньо переміщені особи, пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні родини, (люди – ред.) які проживають на деокупованих територіях або прифронтових територіях. До нас надходять заявки з різних куточків нашої країни, і ми намагаємось їх забезпечити насінням", - каже менеджерка з комунікацій громадської організації "Еколтава" Крістіна Брігіда.

У наборі – насіння помідорів, моркви, кабачків, гороху та інших овочів і фруктів. Усе це планує висадити ліцей у рамках місячника чистоти та благоустрою, каже директорка ліцею Тетяна Дем’яненко.

Проєкт «Посади»: на Полтавщині можна отримати безплатне насіння городини та квітів
Висаджують город Малоперещепинського ліцею. Суспільне Полтава

"Ми в соціальних мережах прочитали про акцію. Для того, щоб взяти участь в акції, заповнили анкети і надіслали. І буквально через днів 5-7 ми отримали посилки. Насіння, бачимо, хороше, і воно необхідне. Минулого року ми приносили з дому, купляли для того, щоб засадити наш шкільний город, виростити овочі, які потім використовуємо у шкільній їдальні для приготування обідів", - говорить директорка Малоперещепинського ліцею Тетяна Дем’яненко.

"Тут ми проживаємо один рік, приїхали сюди 12 квітня з Харкова. Ми з першого дня подружилися (з іншими переселенцями – ред.) Посадити, прибираємо по черзі – у нас графік є, щось організовуємо", - розповідає переселенка з Харкова Яна Андрєєва.

Проєкт «Посади»: на Полтавщині можна отримати безплатне насіння городини та квітів
Тут засіяли сіянці по проєкту "Посади" в Малій Перещепині. Суспільне Полтава

Проект діє за рахунок благодійних внесків, розповідає Крістіна Брігіда.

"За перші три дні ми отримали більше п’яти тисяч заявок від людей. Якщо порівнювати з минулим роком, за весь проєкт, який тривав місяць, ми три тисячі заявок отримали. На жаль, ми не можемо забезпечити зараз всі ці заявки насінням", - пояснює менеджерка з комунікацій громадської організації "Еколтава" Крістіна Брігіда.

Як розповіла Крістіна Брігіда, нові заявки поки не приймають. Аби забезпечити ті, що вже отримали, нині збирають гроші.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок