F-16, далекобійна зброя, артилерія, трибунал для РФ: Зеленський поспілкувався зі спікером Палати представників США

F-16, далекобійна зброя, артилерія, трибунал для РФ: Зеленський поспілкувався зі спікером Палати представників США

Зеленський
Президент Володимир Зеленський. Кадр з відео

Президент Володимир Зеленський провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті, під час якої зокрема обговорили питання про надання Україні далекобійної зброї та винищувачів F-16.

Про це він сказав у вечірньому зверненні.

"Важливо, що жодного дня не втрачаємо у спілкуванні з нашими партнерами. І саме з Полтави, провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті", — сказав президент.

Зеленський подякував конгресу США "за незмінну двопартійну підтримку" і поінформував Маккарті ситуацію на фронті, про оборонні потреби та можливості України.

"Порушив питання F-16, далекобійної зброї, додаткової артилерії й трибуналу – трибуналу щодо агресії Росії проти нашої держави. Ми разом робимо вільний світ міцнішим, і кожен долар інвестицій у таку міцність є абсолютно зрозумілим та підзвітним для наших партнерів. Запросив пана спікера відвідати Україну", — сказав він.

Читайте також: "F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик

Зеленський повідомив, що провів у Полтаві нараду з військовим керівництвом та місцевою владою щодо ситуації в регіоні.

"Першочергово – безпекові та соціальні питання, безпека для закладів освіти, відбудова, забезпечення переселенців. Є рішення щодо відновлення енергетики – генерації та мереж. Є різні доручення робочого рівня – те, чим маємо підтримати Полтавщину. І обов’язково це зробимо", — сказав президент.

Він також розповів про поїздку до Авдіївки: "Важко бачити те, що російські терористи зробили з цим містом…"

"Шана кожному нашому воїну, усім українцям і українкам, які вже 419 днів і девʼять років стримують і поступово знищують це російське зло. Мав честь привітати українських солдатів та офіцерів із Великоднем, вручити нагороди. Я часто у вечірніх зверненнях дякую саме їм за влучність і хоробрість, за знищення окупантів", — сказав Зеленський.

Він подякував українським захисникам на Донбасі, які "вже 419 днів і девʼять років стримують і поступово знищують це російське зло".

"Окремо хочу сьогодні відзначити тих наших бійців, які виявляють і знищують ворожі позиції, ті позиції, із яких окупант обстрілює наші міста й села. Російські удари по Херсону, по Бериславському району, по містах Донеччини – усі удари ворога отримають нашу відповідь. Відчутну відповідь", — сказав президент.

Читайте також

З Польщі в Україну прибуло кілька винищувачів МіГ-29 — Пшидач

"Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України

Міністерка оборони Нідерландів про F-16 для України: Це щось таке, що вимагає часу

Ігнат: F-16 — найефективніша зброя проти російської авіації

Вибір редакції

На початок