Кабінет Міністрів України затвердив зміну у положення щодо позбавлення федерації статусу "національної"

Кабінет Міністрів України затвердив зміну у положення щодо позбавлення федерації статусу "національної"

Кабінет Міністрів України затвердив зміну у положення щодо позбавлення федерації статусу "національної"
Олімпійська збірна України. Фото: AP Photos

Зміна внесена після наказу, що забороняє збірним змагатися з російськими та білоруськими атлетами.

Кабінет Міністрів України вніс зміну до постанови "Про затвердження Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу". Нею передбачена додаткова підстава для позбавлення спортивної федерації статусу національної. Відповідне повідомлення розміщено на сайті Міністерства молоді та спорту.

У квітні Міністерство спорту опублікувало наказ, яким забороняло збірним України змагатися на турнірах, де присутні атлети з Росії та Білорусі. Одним з його пунктів було вказано моніторинг діяльності всеукраїнських федерацій та позбавлення їх статусу "національних" у разі участі спортсменів на турнірах з російськими та білоруськими спортсменами.

Читайте також: Міністерство спорту опублікувало наказ про заборону збірним України змагатися, де присутні атлети з Росії чи Білорусі

Зміною у положеення Кабінет міністрів України затвердив право позбавляти федерації статусу "національних". У своєму повідомленні Кабмін також уточнює преференції, які отримує спортивна федерація у статусі національної.

"Постановою передбачається можливість позбавлення всеукраїнської спортивної федерації статусу національної у разі участі спортсменів, що є членами відповідних спортивних федерацій, у міжнародних спортивних змаганнях, в яких беруть участь спортсмени з Російської Федерації та Республіки Білорусь", – йдеться у повідомленні Кабінету Міністрів України.

"Особливістю статусу "національна" є те, що держава надає окремі повноваження федераціям щодо розвитку виду спорту, проведення офіційних чемпіонатів та інших змагань в Україні та можливість представляти Україну на міжнародній спортивній арені", – уточнюється у заяві.

Таким чином, у новому варіанті положення Кабміну України вказано три можливості позбавлення федерації статусу "національної":

  • порушення (невиконання) умов договору про співпрацю;
  • виявлення недостовірної інформації в документах після надання статусу національної;
  • участі спортсменів, що є членами відповідних спортивних федерацій, у міжнародних спортивних змаганнях, в яких беруть участь спортсмени з Російської Федерації та Республіки Білорусь.

В ефірі телемарафону "Єдині новини" заступник міністра молоді та спорту Матвій Бідний повідомив, що Мінмолодіспорту не розглядає заборони для збірної України з футболу в її участі у відборі на чемпіонат Європи-2024. В останньому також бере участь збірна Білорусі.

Повернення Росії у спорт: останні новини

Вибір редакції

На початок