Калуська ТЕЦ примусово має сплатити майже 18,5 млн грн через завдану шкоду довкіллю — суд

Калуська ТЕЦ примусово має сплатити майже 18,5 млн грн через завдану шкоду довкіллю — суд

Калуська ТЕЦ примусово має сплатити майже 18,5 млн грн через завдану шкоду довкіллю — суд
Фото: ProZorro

Калуська ТЕЦ має сплатити 18 млн 401 тис. 554 грн через завдані збитки довкіллю. Таке рішення Господарського суду Івано-Франківської області підтримав Західний апеляційний господарський суд. Позивачем у справі була Державна екологічна інспекція Карпатського округу, повідомили на Facebook-сторінці установи.

У 2020 році Суспільне писало, що під час планової перевірки Калуської ТЕЦ на території підприємства виявили засмічення та забруднення земельної ділянки площею 1 638 м². Під час перевірки працівники екоінспекції відібрали проби ґрунту для визначення концентрації вмісту забруднювальних речовин.

"За результатами лабораторних досліджень відібраних проб встановили забруднення землі нафтопродуктами та важкими металами (кадмій, цинк, мідь, нікель). Відповідно до затвердженої методики провели визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства", — йдеться у дописі.

Зокрема за засмічення земель підприємству нарахували 13 млн 630 тис. 780 грн 80 коп., а за забруднення — 4 млн 770 тис. 773 грн 28 коп.

Згідно зі статтею 96Землекористувачі зобов'язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та своїм коштом приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки; "Земельного кодексу України" землекористувачі зобов’язані додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля, а стаття 35Власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані: дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; Закону України "Про охорону земель" встановлює вимоги до власників і землекористувачів, зокрема й орендарів земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності.

"Оскільки державне підприємство "Калуська ТЕЦ-Нова" відмовилося сплачувати шкоду в добровільному порядку, тривали судові розгляди, і зрештою судом другої інстанції прийняте рішення про примусове стягнення зазначеної суми. Рішення набирає чинності з моменту проголошення", — пишуть на сторінці екоінспеції.

Гроші, які сплатить Калуська ТЕЦ за завдану довкіллю шкоду, надійдуть у державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки їх спрямовують на природоохоронні заходи.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок