Продовжили до 30 квітня. На Кіровоградщині триває набір до "Гвардії наступу"

Продовжили до 30 квітня. На Кіровоградщині триває набір до "Гвардії наступу"

Продовжили до 30 квітня. На Кіровоградщині триває набір до "Гвардії наступу"
У Кропивницькому центрі надання адмінпослуг військові й поліцейські консультують охочих вступити до "Гвардії наступу". Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області записуватися до штурмових бригад поліції, Нацгвардії й прикордонної служби можна до 30 квітня. Про це розповів начальник управління цивільного захисту та оборонної роботи Кіровоградської обласної адміністрації Володимир Слінченко. Національна кампанія "Гвардія наступу" розпочалась 3 лютого. Завдання штурмових бригад – звільнення окупованих територій від російської армії.

На Кіровоградщині набирають до дев’яти бригад. На початку кампанії їх було вісім: один загін прикордонної служби "Сталевий кордон", об’єднана штурмова бригада Національної поліції "Лють" й шість бригад Нагвардії: "Азов", "Буревій", "Кара-Даг", "Червона Калина", "Рубіж" та "Спартан".

Дев’яту бригаду створили на базі добровольчого підрозділу, який брав участь у звільненні Харківщини. Її назва – "Хартія", каже офіцер Нацгвардії Євгеній Волошин.

"Це дев'ята бригада "Гвардії наступу" і сьома бригада Національної гвардії України. Вимоги до кандидатів ідентичні – це громадяни від 18 до 58 років. Відправляються на навчання і виконання бойових завдань".

Записатись до "Гвардії наступу" можна, подавши заявку на офіційному сайті або звернувшись в центр адміністративних послуг. Звернення приймають у кропивницькому й олександрійському центрах.

Від охочих записатися у бригади "Гвардії наступу" було дев’ять тисяч дзвінків на "гарячу лінію", каже Володимир Слінченко.

"Середній вік добровольців – 37 років. 27 відсотків служили в Збройних Силах. Співвідношення міського й сільського населення – 50 на 50 відсотків. Ми маємо набрати близько 600 людей".

Заступник керівника сектору районного управління поліції Дмитро Нопрюшкін говорить: серед охочих записатися є люди, котрі вже звільнилися з поліції.

"Люди приходять за консультацією. Складають психологічний тест і тест на знання законодавчої бази. Проходять військово-лікарську комісію. Здають заліки з фізичної підготовки. Останній етап відбору в "Лють" – співбесіда з поліційною комісією".

22-річний Рафік Ахмедов хоче стати добровольцем штурмової бригади поліції "Лють". Його батько нині на фронті.

"Він теж захищає нашу країну. Нашу незалежність. Я з шести років займаюсь боротьбою. Для мене це буде, як у своїй тарілці".

Тетяна Куликова – переселенка, нині живе у Кропивницькому. Каже, переїхала рік тому з Краматорська, через вторгнення Росії. Військовим бажає перемоги.

"Так склалося наше життя, що довелося переїхати. Поки ми тут знаходимося. Я вважаю, що це гарна думка. Будь-хто з нас може вступити до лав цієї організації й захищати наші землі, звільняти їх від окупантів".

Читайте також

  • "Хочу повісити прапор у Луганську". Як готують до штурмів бригаду "Буревій" Гвардії наступу
  • У Кропивницькому на благодійній виставці збирають гроші на машину військовим медикам. Виставка працюватиме до 5 травня
  • "Працюю з поліцією, секретною службою й військовими". Кінолог з Німеччини ділиться досвідом з кропивницькими колегами
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок