На Київщині знизився рівень води: у яких районах ситуація ще складна

На Київщині знизився рівень води: у яких районах ситуація ще складна

Доповнено
На Київщині знизився рівень води: у яких районах ситуація ще складна
Підтоплення на Київщині. Фото: ДСНС Київщини

Станом на 15:00 ситуація з підтопленнями на території Броварського та Вишгородського районів Київщини залишається складною.

Водночас рівень води на більшості підтоплених територій знизився на 10-15 см, повідомили в ДСНС.

18 квітня ще проводились рятувальні операції поблизу села Осещина Вишгородського району, розповіла в телемарафоні речниця ДСНС Київщини Вікторія Рубан. Деякі домогосподарства залишаються повністю у воді.

За її словами, через один-два дні "є надія", що вода почне потрохи уходити із затоплених місць у Вишгородському районі та Броварському поблизу села Погреби.

"Ми попередили усіх людей, які вчора були заблоковані у воді. Більшість з них вже була евакуйована чи виїхала самостійно на "велику землі". Залишились у підтоплених будинках небагато", — каже Рубан.

Також речниця додала, що рівень води моніторять і у інших районах Київщини, які можуть бути підтопленими. Наприклад, Бориспільський район, але поки підняття води там не фіксують.

Що відомо про підтоплення Києва та області

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Читайте також

Водопілля в Києві: фіксується зниження рівня води

Столиця готується до піку паводку, який настане 22 квітня: проведуть спецнавчання

Вибір редакції

На початок