Бельгійський монах, волонтери з Казахстану та українці, що виїхали за кордон через війну: всі ці люди допомогли обладнати укриття в чернігівській школі №6. Завдяки цьому після перерви в понад рік діти з початкової школи змогли сісти за парти.
Укриття переобладнали з підвалу в рамках благодійного проєкту "Янголи свободи". За словами координаторки проєкту Ольги Чижової, він об’єднав українців, які виїхали за кордон через війну.

"Це і батьки, і діти, які робили невеличкі ляльки-мотанки, продавали їх на шкільних ярмарках, на міських ярмарках. Збирали кошти, як тільки могли. І вкладали ці кошти в те, щоби відбудовувати зруйновані війною школи й дитсадочки в місті Чернігові".

Також допоміг з облаштуванням укриття школи №6 й бельгійський монах – отець Карл, який приїжджав до Чернігова у грудні минулого року. Він зібрав гроші на благодійному концерті в абатстві Ґрімберген.

"Це дуже великий обсяг робіт був насправді: і нова вентиляційна система, і повністю переобладнані стіни, і облаштовані санвузли. Загалом вартість ремонту близько двох мільйонів гривень", — розповіла Ольга Чижова.

Понад 200 тисяч гривень на меблі для укриття зібрали волонтери з Казахстану. Дві тисячі євро – українці, що живуть у Вільнюсі. Ольга Чижова каже: на рахунок благодійного проєкту надходили гроші з різних куточків світу. Це були суми від десяти євро.

"І це були найбільш щемливі історії. Тому що ці кошти приходили з підписами: «Мені 8 років і я віддаю всі свої кишенькові гроші»".
Шоста школа була пошкоджена минулого року, 6 березня: на внутрішнє подвір’я прилетіла міна. Як наслідок: пошкоджені вікна, дах, системи опалення та водопостачання. За словами директорки Галини Поважук, ремонт ще триває.

"На сьогодні це дах і всі кровельні роботи. Всередині школи теж тривають роботи, підфарбовуються коридори. Також тривають роботи на сходових клітинах"
Галина Поважук говорить: зі 607-ми дітей за парти сіли 217. Це тільки початкова ланка, чотири класи якої тимчасово навчалися на базі ліцею №32.

Один із них – 3-Б – Катерини Парамонової. За словами вчительки, з поверненням до шостої школи очно стали навчатися більше дітей.

"Частина навчалася у нас заочно, частина дистанційно. А коли вже повернулися до школи, то більше дітей повернулися до очного навчання. Таким чином усі зустрілися у своєму рідному класі, побачилися".

За словами начальника управління освіти міської ради Василя Білогури, загальна вартість проєкту з ремонту школи – 14 мільйонів гривень. Якщо все буде йти згідно з графіком, то його мають завершити до кінця травня. Крім шостої, ще 27 шкіл міста вже приймають дітей очно.

"На сьогодні в очному форматі не відновили поки що свою роботу 19, 29 і 4. 19-та школа частково діти навчаються в інших закладах міста. 29-та також початкова школа навчається, фактично організована можливість співпраці, щоб діти з даних навчальних закладів могли відвідувати в очному форматі будівлі інших, які найближче територіально знаходяться, найближчі школи".
Детальніше в сюжеті:
Читайте також
У Чернігові відновлюють роботу груп раннього віку: коли та у яких дитсадках
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.